Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Metin Coşkun yaptığı açıklamasında:
"Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü PKK’nın alçak saldırısı sonucu 12 şehit verilmiş, Türk milleti olarak bu hadise hepimizi derinden üzmüştür.
Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Şehit vermekten daha acı bir şey varsa o da şehit haberi almaya alıştırılmış bir toplum olmaktır.”  sözünde belirttiği gibi şehit vermeye alıştırılmış bir toplum olmamak adına bizler "Alışma Türk Milleti" diyoruz.  12 şehidin her birinin ayrı ayrı bir hikayesi olduğunu, her birinin bir eş, bir baba, bir evlat olduklarını ve geride kalanlar için bu acının hiç geçmeyeceğini tekraren hatırlatıyoruz.
Bu acılar yüreğimizi kor gibi dağlarken maalesef diğer taraftan da bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarının Diyarbakır’da gençlik kongresi adı altında adeta kutlama yaparcasına bölücü terör örgütü PKK lehine sloganlar atarak halay çektiklerine şahit oluyoruz. Diğer taraftan meclisteki kravatlı teröristlerden, teröristbaşı bebek katili Abdullah Öcalan’ın yeğeni sıfatı ile milletvekili olan hainin, böyle bir günde Türk milleti ile alay edercesine teröristbaşına özgürlük ve diyalog istemesine aksi halde akan kanın durmayacağı tehdidine şahit oluyoruz.
Artık Türk milletinin sabrı kalmamıştır. Vatan evlatları bir bir şehit düşerken Gazi Meclisin çatısı altında kravatlı terörist istemiyoruz!
Bölücü terör örgütünün dağdaki mensubu ile meclisteki mensubunun bizim için farkı yoktur! Halen devletin maaşını alan ve devletin imkanlarını kullanarak devletine ihanet eden bu bölücü terör örgütü mensupları derhal meclisten çıkarılarak adalet önünde devlete ihanetinin bedelini ödemelidir!
Bu konuda herkesi duyarlı olmaya, görevini ve gereğini yapmaya davet ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." dedi

HABER MEERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli