Uşak Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde hizmet veren personellerin maaş zammı belli oldu. Düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza töreninde, yeni yıl itibariyle en düşük personel maaşının 20 bin 750 TL olacağı paylaşıldı. Törene, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet- İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Konfederasyonu Uşak İl Başkanı ve Hizmet- İş Sendikası Uşak Şube Başkanı Adil Özdemir, başkan yardımcıları ve belediye çalışanları katılım sağladı.

Uşak Belediyesi Personel Ltd. Şti. bünyesinde hizmet veren  bin 820 personeli kapsayan, Uşak Belediyesi ile Hizmet- İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile en düşük maaş 2024 Ocak ayı itibariyle mevcut asgari ücretin yaklaşık 2 katına ulaşacak. Yılbaşı itibariyle geçerli olacak ve 32 ayı kapsayacak sözleşme ile, ilk 6 aylık dilimde %35 + %15’lik zam, diğer 6 aylık dilimlerde ise %12,5 + enflasyon oranında zam yapılacak.

Uşak’a hizmet etmek adına özveriyle çalışan belediye personelleri için ekonomik koşulların her geçen gün daha iyi bir noktaya taşındığına dikkat çeken Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, ilave zamlarla çalışanların yanında olacaklarına dikkat çekti.  Başkan Çakın, “Ben, bu geçen süre içerisinde bizlere inanan ve büyük bir çabayla, fedakârlıkla çalışmalarını sürdüren tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Uşak sizlerin emekleriyle her geçen gün daha iyi bir noktaya ulaşıyor ve projelerimiz bir bir hayata geçiriliyor.” dedi.