18-19-20 Mayıs tarihleri arasında Atapark’ta düzenlenecek olan festival; müzikten sanata, çeşitli gösterilerden etkinliklere kadar birçok farklı rengi içerisinde barındıracak. 
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ FİNALLER ÖNCESİ MORAL DEPOLAYACAK
İlk olarak 18 Mayıs Cumartesi günü Atapark’ta başlayacak kortej ile açılışı yapılacak olan festivalde gençler final sınavları öncesi doyasıya eğlenme fırsatı bulacak.  Kortej yürüyüşünde Bando ekibinin yanı sıra  rengarenk vosvoslar, tiyatro toplulukları ve kent orkestrası üyeleri de yer alacak. Ay yıldızlı bayrakların oluşturduğu kortej ile şehir kırmızı-beyaza bürünecek. Renkli kortejin ardından resmi olarak başlamış olacak festivalde, alanda yapılan etkinliklerin başında gelen balon futbolu, mini futbol ve dev Monopoly, karaoke, çeşitli sahne şovları ve turnuvalar, gençlerin ve kendini genç hissedenlerin ilgi odağı olacak.
Müzik Performansları Festivale Renk Katacak
Festival kapsamında ilk performans 18 Mayıs’ta Uşak Kent Orkestrası’nın olacak. Kent Orkestrası’nın ardından Old Boys grubu 80’ler ve 90’lar konseptiyle her neslin eğlencesine ortak olacak. lk günün ardından tüm renkli etkinliklerin yanı sıra Balon Futbolu ve Karate Show gibi vatandaşlara özel gösteriler festivale renk katacak. İkinci gün ön grup olarak sahne alacak Narkoz Grubu, Uşaklıları müziğe doyuracak. Hemen ardından sahnede yerini alıp 'Biri Vardı', 'Sensiz Ben' gibi şarkılarıyla Pera gençlerle birlikte olacak. 
FESTİVALDE LUNAPARK ÜCRETSİZ
Atapark etkinlik alanı festivalin son gününde de gençlerin uğrak noktası olmaya devam edecek. Renkli sportif etkinlikler ve oyun grupları katılımcıları coşturacak. Son akşam ise Elif Buse Aşan sahneyi ısıtacak; ardından yediden yetmişe herkesin şarkılarını ezbere bildiği Ayna grubu Uşaklı müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. 
16-17-18 Mayıs tarihlerinde lunaparkın ücretsiz olarak kullanılabileceği festivalde; bütün kentin doyasıya eğleneceği oyun platformlarından eşsiz lezzetlerin tadılacağı stantlara kadar birçok imkan gençlerle buluşacak. 
 

Kaynak: Uşak Belediyesi