Uşak Belediyesi’nin logosu değişiyor. Konuyla ilgili Uşak Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bir çalışma yaptı. Buna göre mevcut logonun kenarlarına, kentin tarihi, doğal, turistik, sportif ve gastronomik unsurları eklendi. 
Önceki logoda bulunan aşıklar kentini simgeleyen saz, Uşak Halısı, Eşme Kilimi ve sanayi kentinin sembolü olan çarkın dişlileri kaldı. Mevcut logo genişçe bir yuvarlak içine alındı ve bunun içine de Karahallı Clandıras köprüsü, Karun Hazineleri’nin adı skandala karışan ve sonra orijinali bulunan Kanatlı Denizatı Broşu, Ulubey Blaundus su kemeri, ata sporu cirit, tarhana çorbası ve Uşak’ın efesi sembollerle yerleştirildi. Yeni logo eskiye göre biraz daha teferruatlı olurken, estetik anlamda göze hoş göründü. Fakat logonun çok fazla unsuru içermesi de eleştiri konusu olacak gibi duruyor. 
LOGO İÇİN BİR ÜCRET ÖDENMEDİ
Yeni logonun Uşak Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü uhdesinde çizildiği ve her hangi bir ödeme yapılmadığı belirtildi. Uşak Belediyesi yetkilileri, şu bilgileri verdi: “Logoda Uşak’ı simgeleyen unsurlar yer alıyor. Uşak deyince akla gelen kanyonlar, Karun Hazineleri’nin adı büyük olaylara karışan Kanatlı Denizatı broşu, Uşak tarhanası ve ilimizin diğer güzellikleri var. Logo için her hangi bir masraf yapılmadı. Mevcut logoya da dokunulmadan küçük dokunuşlarla yeni bir marka yüzü oluşturuldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”.
Logo değişimiyle ilgili oylama Uşak Belediye Meclisi gündemine alındı. Mecliste CHP’li üyelerin oylarıyla maddenin geçmesi ve logonun değişmesi bekleniyor. Öte yandan Uşak Belediyesi bazı tanıtım afişlerine yeni logoyu basmaya başladı.

ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli