UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafıdan yapılan paylaşıma göre; Uşak Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütüldüğü kaydedilen “Sağlıklı Gelecek, Bisikletle Gelecek” projesi kapsamında, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldığı tören ile Uşak Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunda Uşak Belediyesi tarafından öğrencilere bisiklet ve koruyucu ekipman malzemesi dağıtımı yapıldığı kaydedildi.

İl Müdürlüğü yaptığı paylaşımda; "Bilinçli ve sağlıklı nesiller yetiştirmek, bisiklet kullanımı, sağlık ve çevre konusunda duyarlılığı artırmayı hedefleyen projeye katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın’a teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 16.18.55

Ayrıca; İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil Yücel'in, “Dilimizin Zenginlikleri” projesi kapsamında Uşak Latife Hanım Anaokulunda düzenlenen "Ege Yöresinin Kültürel Öğeleri" adlı serginin açılışını gerçekleştirerek öğrenciler ile bir araya geldiği belirtildi.

Proje kapsamında Uşak'ta öğrencilerin Türk kültürüne olan ilgisini artırmak ve dilimizin zenginliklerini keşfetmelerini teşvik etmek için sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmeye devam edileceği belirtildi. Bu etkinliklerin, öğrencilerin kültürel farkındalıklarını artırırken aynı zamanda kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmasını sağlalığı kaydedildi.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 16.18.55 (2)

Kaynak: Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü