UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Konu hakkında açıklama yapan Önder Yönetim Kurulu Üyesi ve UŞİMDER Eski UŞİMDER Başkanı Harun Kara olayı şu şekilde anlattı: “ Dün Sabah saatlerinde belediyemizin önceki Özel Kalem Müdürü Ahmet Oğuz Bey beni aradı Özkan Başkanın belediye ile yaptığımız protokolü iptal etmek için Reyhan Hanım ile görüşmemiz gerektiğini söyledi.  Reyhan hanımın telefonu bana attı ben de tamam dedim. Bugün için yani pazartesi günü bugün Reyhan Hanım'a daha önce belediye ile 10 yıllığına yaptığımız protokolü görüşmek üzere belediyeye gidecektim. Dün öğleden sonra pazar günü öğleden sonra yine Özkan özel kaleminden olan Doğukan diye bir şahıs beni aradı belediye başkan yardımcısı olan Halil Arslan'ın telefonu yönlendirdi. Halil Aslan ile görüştük “Buradaki eşyaları size mi ait” dedi ben de hiç sezemedim o anda gelmişler bizim derneğimizin kilitlerini kırmışlar değiştirmişler. Ben de o malzemelerin hepsini bize ait olduğunu söyledim.  Tam bir zorbalık.  Demokratik seçimler yapılmış, yanından mal kaçırır gibi…  Biz burada kiracı sayılırız, ev sahibinin ne zaman kiracısını kilitlerini değişmiş.” Dedi. 
SUÇ DUYURUSUNDA BULANACAKLAR


Uşak Belediyesi tarafından yapılan bu hareket İmam Hatiplilere yönelik düşmanca bir davranış olarak niteleyen Kara; “Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunarak İnşallah bu süreci devam ettireceğiz. Yani hiç protokolü görmeden,  protokoldeki maddeleri görmeden… Eğer protokol fesih edilecekse her iki tarafı rızası gözetilerek yapılır diye  bir maddemiz var.  Şimdi geldin sen kapıyı kır içeri gir daha göreceğiz bakalım içeride daha neler var neler yok bilmiyoruz.  Biz savcılığı suç duyurusunda bulunacağız.” Şeklinde konuştu. 
KANUNİ HAKLARIMIZI SONUNA KADAR ARACAĞIZ

Whatsapp Image 2024 04 15 At 13.20.43 (1)
UŞİMDER Başkanı Ahmet Tamburacı da konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “şimdi tabi bu biraz idareciliğe yakışmayan bir tutum olmuş.  Ben bunu acemiliğe veriyorum.  Devlet adamlığına,  idareciliğe yakışmayan bir tutum.  Neticede biz de bu milletin bir parçasıyız, milletin vatanın gerçek evlatlarıyız,  burada biz kendi menfaatimize bir şey  yaptığımız yok,  burada ihtiyaç sahibi İmam Hatip talebeleri babası ölmüş, annesi ölmüş, hali vakti yerinde olmayan muhtaç talebelerimize biz buradan ders veriyoruz, bunu söylüyoruz, amacımız memleketin muhtaç çocuklarına sahip çıkmak burada biz herhangi bir kanunsuz iş yapmıyoruz. Kapıların kilitleri değiştirilmiş bizden izinsiz içeriye girilmiş yani burası bizim mahremiyetimiz. Eğer gereken şeyler telafi edilirse biz de suç duyurumuzu geri alırız ama bu zorbalıkla bilinçsizce birilerinin gazına gelerek bu işler yapılırsa bunu bizde kanuni haklarımız sonuna kadar arayacağız. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin.
 

Muhabir: HALİL ASLAN