UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

CHP’li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, yaptığı faaliyetleri eleştiren ve CHP’Lİ Meclis Üyesi adayı Kudret Yörük’ün partiden ihraç edilmesini talep etti. Yazılı olarak partiye başvuran Özkan Yalım, daha önce “Şovu bırakalım, şu emekliye 1000 TL’den başlayalım” paylaşımını yapan Yörük’ün ihracı için talepte bulundu. 
Paylaşımında hakaret yokken hakaret var iddiası !
Kudret Yörük’ün paylaşımında her hangi bir hakaret bulunmamasına karşın, Yalım’ın talebinde kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü görüldü. Yalım’a göre yaptığı işleri eleştiren Kudret Yörük’ün paylaşımı, mesnetsiz ve hakaret içeren olarak değerlendirildi. Fakat Yörük’ün paylamışında her hangi bir hakaret olmaması dikkat çekti. Daha önce Kudret Yörük’ün ihracıyla ilgili Özkan Yalım’ın talebini haberleştirmiştik ve bu konuda bir çok okurumuz bunu yalan olarak değerlendirmişti. Fakat çeşitli kaynaklarla doğruladığımız ihraç talebiyle ilgili Kudret Yörük’ten de savunma istendi. 
Kudret Yörük’ün savunması: AKP ve İYİ Partililer işe alınıyor !
Yörük, emekliye 1000 TL verilmesinin yerine getirilmesine dair paylaşımının suç olmadığını bildirdi. Yörük’ün savunmasında, partiye yıllardır gönül verenlerin kenarda kaldığı da yer buldu. İYİ Parti’den gelen Tolga Pirinçci ve Akif Şanlı’ya verilen görevlerin yanı sıra AK Parti’den geçen Enver Başakçıoğlu’na yöneticilik verilmesi de savunmada yer alıyor. CHP’lilere işe alımlar noktasında 3-4 ay müsaade etmesi gerektiği ve buna rağmen diğer partilerden olanların el üstünde tutulduğu da savunmada bulunuyor. 

ALİ ARASLI

Editör: Zülal Karadedeli