Uşak Belediyesi’nde işten çıkarmalar devam ediyor. Bugün gazetemize ulaşan bir belediye personeli, işten çıkarıldığını ve çıkarılırken kendisine matbu bir evrak imzalatılmak istendiğini ifade etti. Benzer şekilde geçtiğimiz günlerde UKAMER’den çıkarılan bir kadın personel de, önüne matbu bir evrakın konduğunu ve okumasına müsaade edilmediğini öne sürdü. Konuyla ilgili görüştüğümüz ve Uşak Belediyesi’nden çıkarılan 2 kadın personel, benzer ifadeler kullandı.
NEYE İMZA ATTIĞIMIZI BİLMEK İSTERİZ
İşten çıkarılan personeller, neye imza attıklarını bilmek istediklerini ifade etti. Uşak Belediyesi’ndeki bir güvenlik personeli, başından geçenleri şöyle anlattı: “Bugün saat 1 itibariyle insan kaynaklarına çağırıldım. Burada bir beyefendi tarafından önüme bir evrak konuldu ve imzalamam istendi. Ben okumadan imza atmayacağımı belirttim. Bunun üzerine okumama müsaade edilmedi ve ben de evrakı imzalamadım. İşten çıkarılma gerekçemizi sunmuyorlar. Bizi neye göre işten çıkarıyorlar? Yeni gelen belediye başkanımız bu konuda adil olacağını daha önce ifade etmişti. Şimdi bu neyin nesi? Ben 3 yıldır hiçbir şekilde görevimi aksatmadım, mesailerime gittim. Bana verilen görevi yerine getirdim”.
HİÇBİR GEREKÇE OLMADAN İŞTEN ÇIKARILIYORUZ
Benzer şekilde UKAMER’den çıkarılan bir kadın personel de, şu ifadeleri kullandı: “Benim de önüme matbu bir evrak kondu. Evrakta sıkıntı olmadığı ve imzalamamız gerektiği belirtildi. Hiçbir gerekçe olmadan işten çıkarıldık ve neye imza attığımızı bilmek isteriz.”
BELEDİYE YETKİLİLERİ BİR AÇIKLAMA YAPARSA YAYINLARIZ! 

Muhabir: ALİ ARASLI