Uşak Belediye Meclis CHP Grubu, kadın voleybolcuların adlarını sokaklara vermeyi önerdi.

Uşak Belediye Meclisi'nin dünkü oturumunun dilek ve temenniler bölümünde, CHP'li Eren Ceylan konuştu.

Avrupa Şampiyonu Kadın Milli Voleybol Takımı'ndaki oyuncuların isimlerini sokaklara vermeyi önerdi.

AK Partili Mustafa Yıldız'ın başkanlığındaki toplantıda konuşan Eren Ceylan, şöyle söyledi:

“Cumhuriyetin 100. Yılını kutluyoruz. Şu günlerde, Kadın Milli Voleybol Takımımızın kaptanlarının isimlerini sokaklara vermeyi değerlendirebiliriz.

Ebrar Karakur, Eda Erdem ve Melisa Vargas’ın adlarını sokaklara verilmeyi değerlendirebilir miyiz?".

Öte yandan AK Partili Mustafa Yıldız, konunun değerlendirilmeye alınacağını kaydetti. Mustafa Yıldız, bu konularda yetkinin ilgili komisyon ve mecliste olduğunu belirtti.

Türkiye'nin gururu olmuşlardı!

Ceylan'ın ismini sokaklara vermeyi önerdiği sporcular, Türkiye'yi gururla temsil etti.

Takımın yıldızları olan Ebrar, Eda ve Melisa büyük başarıda büyük pay sahibiydiler.

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonu olmuş ve ülkemize büyük bir gurur yaşatmışlardı.

VOLEBYOL

EBRAR KARAKURT KİMDİR?

Voleybola 12 yaşında başladı ve ilk takımı VakıfBank Spor Kulübü oldu. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşadı. 2018'de VakıfBank A Takımı'na yükselen Karakurt, 1 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Ligi Şampiyonluğu yaşadı. Mayıs 2021'de İtalya'nın Igor Gorgonzola Novara'yla iki yıllık sözleşme imzaladı. 2023 yılında Rusya'dan JVK Lokomotiv (Kaliningrade)' transfer oldu. 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye ile şampiyonluğa ulaştı.

MELİSA VARGAS KİMDİR?

Tam adıyla Melissa Teressa Vargas Abreu, A Milli Takım ve Fenerbahçe oynayan Küba asıllı Türk voleybolcu. İtalya'da düzenlenen 2014 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası'na Küba kadın millî voleybol takımı üyesi olarak katıldı. 2023'te Türkiye kadın millî voleybol takımına katıldı.

İsveç'e karşı oynanan maçta 112 km. hızındaki servis ile Tijana Boskovic’e ait olan saatte 111,4 km’lik servis hızı rekorunu geçti.

EDA ERDEM KİMDİR?

Tam adı Eda Erdem Dündar'dır. Voleybola 24 Aralık 2000’de Beşiktaş altyapısında başladı. 2004 yılında A takıma yükseldi. Dört sezon oynadığı ve son iki sezonunda da kaptanlığını yaptığı Beşiktaş’tan 2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Eda Erdem Dündar 2005 yılından bu yana Türkiye kadın millî voleybol takımında. 

Editör: Çiğdem Turan