UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın CHP’den ihracını istediği Kudret Yörük’le ihraca gerek yok kararı verildi. 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’a “Şovu bırakalım icraata başlayalım, şu emekliye vaat edilen 1000 lirayı verelim” eleştirisinde bulunan Kudret Yörük’ün ihracı istendi. CHP’li Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım tarafından yazılan dilekçe ve ekte sunulan haberler ve paylaşımlarla ihracı talep edilen Kudret Yörük için disiplin süreci başladı. Disiplin Kurulu’na savunmasını veren Kudret Yörük, burada dikkat çeken ifadeler kullandı.
GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI’NIN BELEDİYEYE GİRİŞİ YASAKLANDI
KÖYDES seçimleri ve AK Partili olanların işe alınması gibi eleştirilerde bulunan Kudret Yörük, savunmasına CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Avşar’ın belediyeye girişinin yasaklandığına yer verdi. Yörük, gerçek CHP’lilerin belediyeden uzaklaştırıldığını ve iş alımlarda hep belediye yönetimine yakın fakat başka partilerden isimlere görev verildiğini kaydetti. Yörük’ün savunması da medyada geniş yer bulurken, bazı partililer eleştirmek için henüz erken olduğunu, bazıları da geç dahi kalındığına dair bildirimlerde bulundu. 
KUDRET YÖRÜK İÇİN UYARI CEZASI VERİLDİ
Özkan Yalım’ın partiden kesin ihraç talebinde bulunduğu Kudret Yörük için kurul dün toplandı. 7 kişilik kurulda bulunan 3 üye Kudret Yörük’ün ihraç edilmesine dair oy kullanırken, 4’ü de ihraca gerek duyulmadığını bildirdi. 4 üyenin çoğunlukla aldığı karar gereğince Kudret Yörük’e uyarı cezası verilmesi istendi. CHP’de Yörük’e verilen uyarı cezasının tekrarlaması durumunda, bunun kınamaya dönüşeceği belirtildi. Kural gereği 2 defa kınama cezası alan bir üye ihraç ediliyor. Öte yandan Kudret Yörük’ün ihraç edilmemesi üzerine, Özkan Yalım’ın konuyu Ankara’da CHP Genel Merkezine kadar taşıyacağı öğrenildi. Yalım’ın Yörük’ün ihraç edilmesini istediği paylaşımını arayarak kaldırmasını istediği de savunmada yer almıştı. 
UŞAK CHP’DEKİ TARTIŞMALAR İGM SEÇİMİ VE 1 MAYISLA AYYUKA ÇIKTI
Öte yandan yaşananlar Uşak CHP’nin içindeki tartışmaları ayyuka çıkardı. Uyarı cezası alan Kudret Yörük, savunmasında, İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Uslu’nun seçimi sırasında Özkan Yalım’ın ‘Yangından mal mı kaçırıyorsunuz’ sözleriyle örgütün tutumunu yok saydığına dair maddeye de yer verdi. CHP’de esas sıkıntı 1 Mayıs kutlamaları sırasında yaşandı. Özkan Yalım’ın açıklama yapmasına karşın Milletvekili Ali Karaoba’ya söz hakkı verilmemesi parti içinde ateşlenen fitil olarak görüldü. Ali Karaoba ve Özkan Yalım o tarihten sonra formalite hariç bir araya gelmiyorlar. 
ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli