Uşak CHP’de omurga tartışması yaşanıyor. Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Özgür Uğur’un omurga paylaşımına yanıt veren Kudret Yörük, belediye meclis üyesi istifa etmesin diye 55 bin TL maaş bağlanmasına itiraz ettiğini kaydetti.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım tarafından ihraç edilmesi talep edilen CHP’li Meclis Üyesi adayı Kudret Yörük, Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Özgür Uğur’a verdiği ‘omurga’ yanıtında, ilginç iddialar ortaya attı. Kudret Yörük, Uşak Belediye Meclisi’ndeki bir CHP’li üyenin istifa etmemesi için 55 bin TL maaş bağlandığını öne sürdü. 
Uşak Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Özgür Uğur, sosyal iletişim ağı facebook üzerinden omurga paylaşımı yaptı. Paylaşımda, “Omurga her canlıda bulunmaz” ifadesi yer aldı. Bunun üzerine CHP’den ihracı istenen Kudret Yörük, bir cevap verdi. 

Whatsapp Image 2024 06 05 At 08.58.35

ORTAK KARARA UYAN BİZLER OMURGASIZ OLUYORUZ ÖYLE Mİ?
Özgür Uğur’un kendisine yönelik “Omurga” benzetmesini yaptığını kaydeden Kudret Yörük, şu ifadeleri kullandı: 
“Kendisini severim ve kardeşimdir. Tabi kendi uzmanlık alanı olduğu için, omurgadan güzel bir örnekleme yapmış. Tebrik ediyorum örnekleme güzel. Bu arada yılan da omurgalı bir hayvandır. Şimdi ufak yollu şu Omurga işini açalım biraz.
2015-2018-2019-2023 genel ve yerel seçimlerinde kimlerin ne yaptığını buradan yazmıyorum. Bu konuları  il danışma toplantısı için saklıyorum. Kimler kime oy verdi, bir milyon dolar, 1 oyun bedeli kaç TL. Tabi partiden atılmazsak. Balık hafızalı olduğumuz için geçmişi çabuk unutuyoruz. Ondan mütevelli son seçimlerle ilgili bir kaç anekdottan örnekleme yapalım.  Mahalle delege seçimlerinde 19 kişi oylama yaptık 16 kişi bir karar aldık. Hep birlikte bizler o karara uyduk. Fakat o kişilerin içerisinden bazıları çıkarılan aday Ozan Bayık'ı arayıp adaylıktan çekilmesini istedi. Ortak karara uyan bizler omurgasız oluyoruz öyle mi? Nadi Sancar Başkandan tekrar tekrar özür diliyorum. Ki diledim de haklıymış.  Yine ortak alınan karar ile İlçe Başkanlık seçimini boykot ettik. Ortak karara uyan bizler yine omurgasız oluyoruz öyle mi?”

ÖZHAN ÖZGÖBEK’İN BAĞ EVİNDEKİ NOTLAR!
“Özhan Özgöbek'in bağ evinde Özgür Uğur'un el yazısı ile yazılmış, kareli kağıt bende; Özkan Yalım'ın ekibinin adayları ile bizim ekibin adaylarının listesinde 15 kişi var” ifadesini kullanan Kudret Yörük, şöyle devam etti:
“2 Kişi bizden (Ahmet Doğan ve Kudret Yörük), 13 kişi Özkan Beyden, bunlardan ön seçim isteyenlerin listesi de bende 2 kişi yine bizden 2 kişi de Özkan Beyin listesinden el yazılı kareli kağıtta yazıyor hatıra diye saklıyorum. Buna itiraz edip herkes ön seçime girecek sıralama ne olursa herkes kabul edecek ben de dahil ister 10. ister 20. çıksın diye itiraz eden bizler omurgasız oluyoruz öyle mi? Özhan Özgöbek beni silin 2’inci sıraya Kudret Başkanı yazın dedi. Bunu kabul etmeyen bizler omurgasız oluyoruz öyle mi?”

Whatsapp Image 2024 06 05 At 08.59.02

“16 ANAHTAR LİSTENİN 11’İ ÖZKAN YALIM’INDI TABİ KENDİSİNİN HABERİ YOKTU!”
Kudret Yörük, şöyle dedi:  “Meclis Üyeleri için yapılan ön seçimde Anahtar Liste Çıkarmayın birileri ile de ortak harekat etmeyin diyen sizler, sonradan 11 tane ayrı ayrı Anahtar liste çıkaranlar değil de bizler omurgasız oluyoruz öyle mi? Toplamda 16 tane anahtar liste vardı. 11 tanesi Özkan Beyin Listesi tabi kendisinin haberi yok... Nedense en şaşkın bizlerin, 1 tane anahtar listemiz yoktu.  Yapılan tezgahı çözünce, eleştiren bizler, haksız gösterilmeye çalışılan ve 9. oldu yenildi diyenler değil de bizler omurgasız oluyoruz öyle mi? Yerel Seçimlerde Örgüt Kararı olmadan çalışma yapılıp bazılarına katılıp, bazılarına katılmayınca, kendi çalışma programımızı oluşturup 20 gün değişik yerlerde günde 500 pide ve erzak dağıtan bizler omurgasız oluyoruz öyle mi? Bazılarından Halil Arslan Başkanın haberi ve bilgisi var yapılan yardımlarında faturaları var.”

“MECLİS ÜYESİNE 55 BİN TL MAAŞ BAĞLANMASINA İTİRAZ ETTİK”
KÖYDES seçimlerine girmek istemediğini ve kendisinin ihracıyla ilgili süreci de daha önce yazdığını aktaran Kudret Yörük, ilginç bir iddia da ortaya attı. Yörük, CHP’li bir belediye meclis üyesi istifa etmesin diye 55 bin TL maaş bağlanmasına itiraz ettiğini kaydetti. Yörük, “Belediye Meclis üyesi istifa etmesin diye 55 bin TL maaş bağlanmasına itiraz eden bizler mi omurgasızız?” dedi. 
ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli