UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

CHP’li Kudret Yörük, yeni gelen Uşak Belediyesi yönetimine “Şovu bırakalım” tepkisini gösterdi. Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım’a üstü kapalı seslenen Kudret Yörük, şu ana kadar yapılanların şov olduğunu ima etti. Daha önce CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Başkanlığına aday olan Yörük, kendi partililerinin AK Parti taktiği uygulamamasını istedi. Yörük, emekliye ve asgari ücret altında maaş alacak herkese 1000 TL vaadini hatırlattı. Yörük, şu ifadeleri kullandı:

Karton bardakta çay için emekliyi ilkokul çocuğu gibi sıraya sokmak!

Whatsapp Image 2024 04 19 At 12.25.20

“Şovu bırakalım da… Şu emekliye verilecek 1.000 TL’den başlayalım.
Haaa AKP taktiği; şunu olana vermem, bunu olana vermem, EYT’li olana vermem gibi mazeretler de üretmeyelim... Karton bardakta emekliyi ilkokul çocuğu gibi sıraya sokup esnafı da küstürmeye benzemesin bakalım.  Ne demiştik Asgari ücretin altında maaş alan herkese....”

Yalım, seçim döneminde 1000 TL vaat etmişti
Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, seçim döneminde emekli ve asgari ücretin altında maaş alanlara aylık 1000 TL vaadinde bulunmuştu. Yalım’ın bu vaadini CHP Genel Başkanı Özgür Özel de kent meydanına açıklamıştı. 
Özgür Özel, şu ifadeyi kullanmıştı: “Aynı Mansur başkan gibi, geliri asgari ücretin altında olanlara 1000 TL Ankara Karta yaztırıyor. Özkan Yalım da aynı sözü veriyor. Mansur Başkan’a dedim ki hem 1 kilo et, doğalgaz ve emekliye katkı, ama Uşak Belediyesi ve Özkan bizim için önemli. Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım olunca, Mansur Yavaş’a kardeş belediye oluyorsunuz.”

Muhabir: Zülal Karadedeli