Uşak Belediyesi sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda belediye personellerinden oluşan yeni bir ekibi deprem bölgesine yardım için gönderildiğini duyurdu. Yapılan duyuruda yardım için giden personellerine, gerçekleştirecekleri faaliyetlerden dolayı şimdiden her birine teşekkür edip, hayırlı yolculuklar dilendi.

Su kaplumbağalarını sırtına bağlayarak Türkiye'ye sokmaya çalıştı Su kaplumbağalarını sırtına bağlayarak Türkiye'ye sokmaya çalıştı

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde yaşanan 2 depremin ardından tüm Türkiye deprem bölgesine yardım etmek için seferber oldu. Uşak Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre depremin yaşandığı ilk günden bu yana Uşak’tan deprem bölgesine 1 milyon 302 bin battaniye, 1 milyon 302 bin 277 gıda ve yardım malzemesi gönderildi. Hem arama ve kurtarma hem de diğer branşlarda olmak üzere toplamda bin 944 personel deprem bölgesine gitti. Şu an 593 personel ise aktif olarak deprem bölgesinde çalışmalara devam ediyor. Ayrıca deprem bölgesine 205 adet ayrı ebatlarda iş makinası gönderildi.