Açılışa Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Din Öğretimi Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Aydın, UŞİMDER Başkanı Harun Kara, Okul Müdürü Burhan Taş, Gençlik Merkezi Müdürü Atilla Özkoç,  Okul Aile Birliği Yönetiminden Ayhan Çelik,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 


“UŞİMDER, GENÇLERİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK”


Sergi açılışında konuşan UŞİMDER Başkanı Harun Kara çalışmanın, Uşak İmam Hatipliler Derneği (UŞİMDER) ve Fevzi Çakmak Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü  işbirliğiyle gerçekleştirildiğini söyledi. Kara; “Öğrencilerimiz hemen hemen 6 ay Cumartesi günleri Önder Gençlik Merkezinde çalıştılar. Sonuçta tezhip sanatında hakikaten çok güzel 36 eser çıkardılar. Bu gayretlerinden dolayı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyoruz. Biz de bundan sonra dernek olarak inşallah öğrencilerimizin bütün faaliyetlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki Çarşamba günü de bu sergiyi aynı şekilde dernek merkezimizde açmayı planlıyoruz. Ben öğrencilerimize öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” Dedi. 


“İMAM HATİPLİLLER KODLAMA ALANINDA DA BAŞARILI”


Kodlama sınıfı açılışında söz alan Din Öğretimi Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Aydın bu alandaki Teknofest etkisine dikkat çekti.

Bayraktar tarafından yapılan İHA ve SİHA’ların öğrencileri ve gençleri heyecanlandırdığının altını çizen Aydın; “Biz İmam Hatipler olarak bundan geride kalmak istemiyoruz. Ülkemizdeki bütün İmam Hatiplerde bu kodlama atölyelerinin kurulması için çaba sarf ediyoruz, hatta ilimizin şu an öncülüğünü yapan Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu da bu anlamda en iyi okullarımızın arasında, tabi biz bununla gurur duyuyoruz. İnşallah diğer okullarımızda da bu sınıfları yaygınlaştırıp ülkemiz adına değerler kazandırırız diye düşünüyorum. Bu çalışmadan dolayı başta okul müdürümüz olmak üzere öğretmenlerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu. 


Tiyatro atölyesinin açılışında konuşan Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim imkanlarını artıracak alanlar oluşturulduğunu söyledi. Onlardan bir tanesini açmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Şahin; “Ben emeği geçen bütün arkadaşlarıma, meslektaşlarıma, öğrencilerimize, velilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin inşallah sevgili öğrencilerim.” İfadelerini kullandı. 


ŞAHİN’DEN KODLAMA SINIFINA, BİLGİSAYAR VE 3 BOYUTLU YAZICI SÖZÜ


Şahin açılışın ardından düzenlenen tiyatro gösterisini izledi. Gösteri sonrası  tiyatro atölyesinde incelemelerde bulunan Şahin burada yetkililerden bilgiler aldı.

Tezhip sergisini gezdikten sonra kodlama sınıfına giren Şahin sınıfın şu an en önemli eksiklerinden biri olan bilgisayarların en kısa zamanda temin edileceğini ifade etti. Şahin öğrencilerden başka istekleri olup olmadığını sordu,  öğrenciler Şahin’den 3 boyutlu yazıcı istedi, Şahin bilgisayarların temininden sonra bu yazıcıyı da en kısa zamanda tedarik edeceklerinin sözünü verdi. Öğrenciler ayrıca Şahin’denokullarına daha sık gelmesini rica ettiler.
HABER / BAYRAM ALİ KELEŞ