Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele birimi Uşak İl Müftülüğüne bağlı Kur'an Kurslarında eğitim seminerleri vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Yunus Emre Kur'an Kursunda kursiyerlere farkındalık ve bilgilendirme semineri düzenlendi. Konuya ilişkin olarak Uşak il Müftülüğü tarafından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi; “Toplumumuzu ve  değerlerimizi koruma, maddi ve manevi  tahribata yol açan tehditleri ortadan kaldırma noktasında işbirliği içinde çalışmalar yaptığımız İl Emniyet Müdürlüğü personeline ve eğitimlere katılan tüm kursiyerlerimize teşekkür ederiz.”

WhatsApp Image 2023-12-19 at 10.02.13

MANEVİ DANIŞMANLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

İl Müftüsü Burhan Çakır, Müftülüğe bağlı Gençlik Merkezleri ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü KYK Yurtlarında görevli Manevi Danışmanlarla yapılan istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda müftülük personeli devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı, ihtiyaç ve temennilerini iletti. Toplantı yapılan kapsamlı istişarelerin ardından İl Müftüsü Çakır'ın gayret ve hizmetlerinden dolayı ilgili personele teşekkür etti.

UŞAK İL MÜFTÜLÜĞÜ GENÇLERİ YARIŞMAYA DAVET ETTİ

WhatsApp Image 2023-12-19 at 10.02.12

İl Müftülüğü lise ve Üniversite öğrencilerini 09 Mart 2024 Cumartesi günü ülke genelinde yapılacak "Gençlik Bilgi Yarışması" na katılmaya davet etti.

WhatsApp Image 2023-12-19 at 10.02.14

Müftülük tarafından konuya ilişkin yapılan bilgilendirme şu şekilde; “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından  toplumun yapı taşını oluşturan gençlerin milli ve manevi değerler ekseninde yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla pek çok alanda çeşitli çalışmalar yürütüldüğünden, gençliğin dinî ve ahlaki değerlerini diri tutmak amacıyla 09 Mart 2024 Cumartesi günü lise ve üniversite öğrencileri arasında ülke genelinde "Gençlik Bilgi Yarışması" düzenlenmesi planlanmaktadır. Tüm Gençlerimizi ilgili yarışmalara bekliyoruz.”

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli