Uşak İl Özel İdaresi, İsmetpaşa Caddesi’nde bulunan dükkanı aylık 358 bin TL’den kiraya vermeye hazırlanıyor. Uşak Valiliğine bağlı İl Özel İdaresi’nin Atatürk Anıtı karşısında bulunan Öz Merkez İşhanı’ndaki büro ve dükkan ile Nuri Şeker Caddesi’ndeki 20 metrekarelik bir dükkanı kiraya verecek.
Kira ihalesi için ilan yayınlandı ve buna göre İsmetpaşa Caddesi üzerinde bulunan 630 metrekarelik dükkan aylık 358 bin TL’den kiraya verilecek. Söz konusu dükkanın yıllık en düşük 4 milyon 300 bin TL gibi bir gelir getirmesi bekleniyor. Öz Merkez’de bulunan 57’şer metrekarelik 2 adet büro da aynı kapsamda kiraya verilecek. İkinci katta bulunan büro için 6050 ve üçüncü katta bulunan büro için de 6330 TL kira talep ediliyor. Ayrıca kurumun Nuri Şeker Caddesi’ndeki 20 metrekarelik dükkanı da 7 bin 850 TL’den kiraya veriliyor. 
Söz konusu ihale 21 Mayıs 2024 Salı günü, saat 14:15 ile 14:30 arasında Öz Merkez İş Merkezi’ndeki İl Encümeni toplantı salonunda gerçekleşecek. İhaleye katılım için de bazı belgeler isteniyor. 
Buna göre ihaleye katılmak isteyenler, 500 TL karşılığında ihale dokümanını temin edecekler. İhale dokümanında kurumun istediği belgeleri de toparlayarak yasal süre içinde İl Özel İdaresi yetkililerine teslim edecekler. Evraklar, en geç 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 17:00’a kadar Uşak İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Evrak Kayıt birimine elden teslim edilecek. Posta, fax, kargo ve benzeri iletişim araçlarıyla yapılan başvuru geçersiz sayılacak. 
Uşak Belediyesi cadde üzerindeki dükkanları 211 bin TL’ye kadar kiraya verdi
Öte yandan Uşak Belediyesi de geçtiğimiz günlerde İsmetpaşa Caddesi üzerindeki dükkanları kiraya verdi. Kiralama ihalesinde, İl Özel İdaresi’nin kiraya verdiği dükkanın yarısından daha az alana sahip dükkanlar, 211 bin TL’ye kadar kiralandı. Bu bakımdan İl Özel İdaresi’nin talep ettiği kira daha uygun olarak görülüyor. 

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli