MHP Uşak İl Yönetimi, kongrenin duyurusunu da yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl başkanlığından yapılan açıklamada İl Kongresinin 30 Eylül Cumartesi günü yapılacağı bildirildi. Atatürk Kültür merkezinde saat 10.00 da başlayacak kongre için bütün halkımız davetlidir” ifadesi yer aldı.

MHP İL BAŞKANI: SONUÇ NE OLURSA OLSUN DAVAMIZ DEĞİŞMEZ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan MHP Uşak İl Başkanı İbrahim Orman, il başkanlığını ve diğer adayların durumunu doğruladı. Orman, “Demokratik bir seçim yapıyoruz ve biz seçime hazırız. Seçimin sonunda, sonuç ne olursa olsun, davamızın peşindeyiz” dedi. 

BEKİR AKAĞAÇ’IN KAZANMASI, AKILLARA ALİ ERDOĞAN’I GETİRİYOR

Öte yandan MHP’de daha önceki dönemlerde kongre yapılmamış ve yönetimler genel merkezlerin buyruklarıyla değişmişti. MHP, uzun yıllardan sonra, ilk defa Uşak’ta kongresini yapacak. Adaylar arasında önceki dönemlerde Uşak Belediye Başkanlığı yapan Ali Erdoğan’ın meclis üyesi Bekir Akağaç’ın yer alması da dikkat çekti. Bekir Akağaç’ın seçimi kazanması durumunda, MHP’de tekrar Ali Erdoğan’ın belediye başkan adaylığı da konuşulabilir. Ali Erdoğan, sosyal medyada ve diğer mecralarda, hala belediye başkan adayı olarak görülmek istenen bir siyasetçi olarak ön plana çıkıyor. -HABER/ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Duygu Bekmezci