Her şey Ali Karaoba’nın Uşak’ın sorunlarını anlattığı gündem dışı konuşmasıyla başladı. Karaoba Uşak’ın soranları hakkındaki eleştirilerini arda arda sıralarken Güneş oturduğu yerden Karaoba’ya karşılık vermeye başladı.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 12.40.03

Karaoba’nın kürsüden inmesinin ardından sataşma iddiasıyla söz isteyen Güneş’e sataşma olmadığı düşüncesiyle söz verilmedi ancak 60’ncı madde kapsamında yerinden cevap vermesi için söz verileceği ifade edildi.

Tartışmalar bununlada bitmedi ilerleyen dakikalarda iki milletvekili de tekrar kürsüye çıkarak birbirine üstünlük sağlamaya çalıştı.

PEKİ UŞAK’IN SORUNLARI KONUŞULABİLDİ Mİ?

Whatsapp Image 2024 06 06 At 12.40.03 (2)

Biraz kargaşaya boğulsa da Uşak’ın bazı sorunları meclis kürsüsünde dile getirildi. CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba herkesin malumu olduğu ancak bir türlü çözüm bulunamayan Uşak’taki sağlık sorununa değindi. Türkiye’de devlet hastanesi olmayan tek ilin Uşak olduğuna dikkat çeken Karaoba biran önce Uşak’a devlet hastanesi yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş de Uşak’a 2. Kademe devlet hastanesi yapılması için çalışmaların devam ettiğini bakanlıktan geçen hastanenin bütçe stratejileri kapsamında tasarruf tedbirlerine takıldığını ifade etti. Güneş konunun takipçisi olacağını da vurguladı.  Uşak’a yapılan sağlık yatırımının Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu iddia eden Güneş Uşak’ta yaşanan sağlık problemlerinin yapılan yatırımlarla bir alakasının olmadığını iddia etti.

Karaoba’nın  dile getirdiği sorunların bazıları şu şekilde:

- Uşak’ın bir türlü bitirilemeyen çevre yolu,

- Hastaneden randevu alınamaması ve uzun zamanlı görüntülü tetkik randevuları,

- Oldukça eskiyen şehirlerarası otogarı,

- Uşak Sanayisinin üretim teknoloji alanındaki geri kalmışlığı,

- Uşak havalimanının atıl vaziyeti,

- Yağışlarda su biriktiren alt geçitleri,

- Tamamlanamayan yüksek hızlı tren projesi,

- Kazalara sebep veren OSB kavşağı.

HABER  :  BAYRAM ALİ KELEŞ / HALİL ASLAN

Muhabir: BAYRAM ALİ KELEŞ