UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Çakır, zekat ve fitre bağışlarının, Filistin'deki zor koşullarda yaşayan insanlara ulaştırılması için Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Uşak Şubesi görevlisine teslim edildiğini belirtti.
Çakır, yaptığı açıklamada, "Filistin, İsrail işgali altındaki bir ülkedir. Bu işgal nedeniyle, Filistinliler her gün artan bir şiddet ve baskıyla karşı karşıya kalmaktadır. Filistin'de yaşayan milyonlarca insan, yardıma muhtaç durumdadır" ifadelerini kullandı.
Müftü Çakır, uygun durumdaki vatandaşları zekat ve fitre bağışlarını Filistinli kardeşlere ulaştırmak için harekete geçmeye çağırdı. Ayrıca, bu yardımların en azından bir kısmının Filistin'deki ihtiyaç sahiplerine gönderilmesini önerdi.
Katkıda bulunmak isteyenler, TDV'nin web sitesi üzerinden online olarak bağış yapabilecekleri gibi, Müftülük binasında bulunan TDV Uşak Şubesi'ne elden teslim de edebilirler. Ayrıca, "FİLİSTİN" yazıp 5601'e SMS göndererek 25 TL destekte bulunma imkanına da sahipler.
Çakır, son olarak, "Rabbimiz yaptığımız ve yapacağımız bütün hayır ve hasenatlarımızı ahsen-i kabul ile makbul eylesin" temennisinde bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ