Uşak Spor ligin 14. Haftasında 3’ncü sıradaki GMG Kastamonuspor ile karşılaşacak. Karşılaşma önümüzdeki Pazar günü  (19.11.2023) saat: 14:00’da Uşak 1 Eylül Stadında oynanacak. Maçı Erdem Demirtaş yönetecek. Yardımcı hakemler ise sırasıyla şu şekilde; Niyazi Atakan Ataseven, Metin Yalçın ve Serkan Gürbüzoğlu.

 Lige iyi bir başlangıç yapmak için birçok oyuncu transfer eden ve yeni bir teknik ekip kuran Uşak Spor yönetimi istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı. Aşigolar üst üste aldığı yenilgilerin ardından şu an ligin ön kötü performans sergileyen takımı durumunda.

Uşak Spor ligde oynadığı 12 karşılaşmanın sadece birini kazanabildi. Bir maçta da berabere kalan Kırmızı – Siyahlılar 10 maçta sahadan puan çıkaramadı. Bu maçlarda sadece 2 gol atabilen Uşak Spor kalesinde 20 gol gördü.  Aşigolar sergiledikleri bu performans sonucunda -20 averaj ve 4 puanla grubunda en son sırada yer aldı.

Her şey Uşak Belediyesinin takımı elinden çıkarmasıyla başladı. Uşaklı olmadığı gerekçesiyle devamlı eleştirilere maruz kalan yönetim son yaptığı açıklamada Uşaklıları takımlarına sahip çıkmamakla suçladı ve talibi varsa satabileceğini ima etti.  Böyle yönetimsel bir sorun yumağıyla karşı karşıya kalan

HABER / HALİL ASLAN