UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve beraberindeki heyet son dönemde tekstil, deri ve ayakkabı sektöründeki girişimleriyle dikkat çeken Kula’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Savaş ve Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi (DTS Tasarım Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Eren Öner, merkez personeli Arş. Gör. Dr. Ayşe Şevkan Macit, Öğr. Gör. Cemile Ceren Kahraman ve Öğr. Gör. Sinem Ürel; Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis Başkanı ve Kula Deri Kooperatifi Başkanı İbrahim Kilimci ve Kula’da üretim yapan tesislerin yöneticileriyle bir araya gelerek beraber yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişi yaptı.

İlk olarak, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis Başkanı ve Kula Deri Kooperatifi Başkanı İbrahim Kilimci’nin eşlik ettiği heyet ile birlikte Kula’da kurulan ve önemli tekstil ve hazır giyim markalarına konfeksiyon üretimi yapan fabrika ziyaret edildi. Tasarım konusunda destek verilebilecek hususlar yerinde incelendi. Daha sonra deri sektöründe katma değerin artırılması için önemli adım olan deri konfeksiyon faaliyeti için örnek olabilecek deri konfeksiyon fabrikası gezildi. Önemli bir deri markasına üretim yapan konfeksiyon işletmesinde gözlem yapılarak deri tasarımı ile ilgili gelişmeler değerlendirildi. Deri ve tekstil konfeksiyon ziyaretlerinin ardından Kula Ayakkabıcılar Sitesine gidilerek Kula Ayakkabıcılar Derneği Başkanı Ramazan Girgin eşliğinde deri ayakkabı imalatçıları ile görüşmelerde bulunuldu.

“Kula’da Güzel İşbirlikleri Yapılabilir”

Ziyaretler sonrası Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis Başkanı ve Kula Deri Kooperatifi Başkanı İbrahim Kilimci’nin katıldığı bir toplantı yapıldı. Toplantıda DTS Tasarım Merkezinin yaptığı ulusal ve uluslararası çalışmalar anlatılırken bölgesel iş birliğinin önemi vurgulandı. Türkiye’de ilk ve tek olan Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezinin bölge için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Rektör  Ekrem Savaş; “Uşak Üniversitesi olarak bölgemize katma değer katmak için durmadan çalışıyor, projeler geliştiriyoruz. Hem ulusal hem de uluslararası firmalarla iş birlikleri yaparak bölgedeki üreticilerimizin de faydasına olan çalışmalar yapıyoruz. Bugün ihtisaslaşma alanlarımızla ilgili bölgemizde bulunan Kula ilinde deri ve tekstil sektöründeki girişimleri yerinde inceleyerek yapabileceğimiz katkıları değerlendirdik. Bölgemizde tekstil, deri ve ayakkabı sektöründe son dönemde kurulan fabrikalarla dikkat çeken Kula’da bulanan firmalarla güzel iş birlikleri yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

HABER / HALİL ASLAN