UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık  4.sınıf öğrencileri Ümit Sönmez , Kaan Alpaslan  ve Aslı Köse İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin önderliğindeki Sosyal Sorumluluk Kampanyaları dersi  kapsamında yürütülen ‘Robotik Hareket ’projesini başlattı. Yapılan bilgilendirmeye göre; projenin amacının Halit Ziya Ortaokulu’ndaki 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerine Uşak Belediyesi Genç Kuşak Akademi’de robotik kodlama yazılımı öğretildiği kaydedildi. Projenin amacının çocuklara hem teknolojiyi hem de problem çözme becerilerini öğretme fırsatı sunmak olduğunu kaydedildi.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 11.44.56 (2)

Yapılan açıklamada; proje kapsamında öğrencilere modelleme , yazılım , arduino robotik ve ürün çıkarma eğitimlerinin verildiği,  öğrencileri aynı zamanda gelecekteki iş fırsatlarına hazırlamak, onlara dijital yetenekler kazandırmak, teknolojinin etik kullanımı ve toplumsal sorumluluk bilinci gibi değerleri öğrencilere kazandırmak istedikleri belirtildi.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 11.44.57

Proje kapsamında öğrencilerin kendi geliştirdikleri trafik ışıkları ve kod atma uygulamaları ile etkinliğin başarıyla gerçekleştirildiği kaydedildi. Proje sahibi öğrenciler; "Bu etkinlik ile beraber öğrencilerin projenin bir parçası olarak, dezavantajlı çocuklara erişimi artırmak için yerel topluluk merkezlerinde veya okullarda atölye çalışmalarını geliştirmek bu projeler ile , çocukların teknolojiyi nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine yardımcı olmak, aynı zamanda toplumsal fayda sağlamak." olduğunu söylediler.

Kaynak: HABER MERKEZİ