Doç. Dr. Fulya Akyıldız’ın moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlik Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapıldı. Panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfi Özav, fakülde dekanları, yüksekokul müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfi Özav; “Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında etkinlik gerçekleştirdik. Bugün de bu kapsamda düzenlenmiş önemli bir etkinlik için bir aradayız. Demirci Akıncıları ve yaptıkları hepimiz için çok kıymetli. Değerli bilgilerini bizlerle paylaşmak için şehir dışından gelen konuşmacılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Panelde Yazar Dr. Serra Menekay, Manisa Celal Bayar Üniversitesinden Öğr. Gör. Süleyman Topuz, Demirci Akıncıları Derneği Başkanı Hüseyin Kıncı birer sunum yaptı. Demirci Akıncıları Derneği Başkanı Kıncı, Demirci Akıncısının kime dendiğini, Demirci Akıncıları ile Uşak’ın arasındaki bağı anlatırken Manisa Celal Bayar Üniversitesinden Öğr. Gör. Süleyman Topuz da İbrahim Ethem Akıncı’yı ve verdiği mücadeleyi dinleyicilerle paylaştı. Yazar Dr. Serra Menekay ise konuyu araştırmacı – tarihçi gözüyle değerlendirdi.

Panel soruların cevaplandırılması ve konuşmacılara teşekkür plaketinin takdiminin ardından İskender Yılmaz tarafından sunulan zeybek gösterisiyle sona erdi. - Kaynak; UŞAK ÜNİVERSİTESİ

-Uşak Haber

Editör: Duygu Bekmezci