Uşak Üniversitesi tarafından yapılan habere göre;  Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan törene Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş ile Prof. Dr. Lütfi Özav, Genel Sekreter Doç. Dr. Sinan Gürcüoğlu, fakülte dekanları, enstitü ve meslek yüksekokulu müdürleri, akademik ve idari personel katıldığı kaydedildi.

‘‘Akademisyenlerimiz ve İdari Personelimiz üniversitemize çok önemli katkılarda bulunuyor.’’

Liste

Törenin açılışında konuşan Rektör Savaş'ın, “Geçtiğimiz akademik yılda göstermiş olduğunuz üstün başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Her biriniz, bu üniversitenin değerli birer parçası olarak, akademik başarılarınızla, çalışma azminizle ve özverinizle üniversitemize çok önemli katkılarda bulundunuz. Ürettiği bilgiyi değere dönüştürerek, başka bir deyişle katma değer yaratarak bilimin ilerlemesine katkı sağlayan, donanımlı bireyler yetiştirmek için canla başla çalışan siz kıymetli akademisyenlerimizin ve iyi bir çalışma ortamının yaratılmasında kritik bir önem sahip olan idari işleri hatasız bir şekilde yürüten idari personelimizin başarıları bugüne kadar bizleri hep gururlandırdı. Bundan sonra da önemli başarılar elde edeceğinize inanıyor, çalışmalarınızda sizleri her zaman desteklediğimi, her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum” dediği belirtildi.

‘‘Başarı, içsel bir özveri ve bilgiye olan bağlılıkla şekillenir.’’

“Marifet iltifata tabidir’ demiş büyüklerimiz” ifadelerini kullandığı belirtilen  Rektör Savaş'ın konuşmasında şunları kaydettiği belirtildi: “Ancak, bilimsel faaliyetlerimizi unvan veya ödül kazanma amacıyla değil, gerçek anlamda bilgiye katkıda bulunma amacıyla sürdürmeliyiz. Unvanlar, bu çabaların doğal bir yansıması olup, emeklerimizin meyvesidir. İyi bir akademisyen olmak, sadece unvanları kazanmakla değil, sürekli çalışmakla, okumakla, araştırma yapmakla ve kendimizi çağın dinamiklerine uyumlu hale getirmekle mümkündür. Bilgiye duyulan açlık ve tükenmek bilmeyen öğrenme tutkusu, unvanları sadece birer yan ürün haline getirir. Başarı, içsel bir özveri ve bilgiye olan bağlılıkla şekillenir. Böylece unvanlar da bu yolda yürümenin doğal bir sonucu olur.”

‘‘Uşak Üniversitesi geleceğe emin adımlarla yürümektedir”

Ödül-2

Haberde; Uşak Üniversitesi olarak dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, yereli evrenselle buluşturan ve her zaman bir adım önde olmayı hedef koyan, yeniliğe açık dinamik bir üniversite olmak için çok büyük bir emek verdiklerini dile getirdiği kaydedilen Prof. Dr. Savaş'ın ‘‘Çünkü biliyoruz ki devler gibi eserler vermek için karıncalar gibi çalışmak gerekir. Unutmayınız ki, toplumu ileriye taşıyacak olan üniversitelerin çağın ihtiyaçlarına göre organize edilmesi, fiziki altyapısı ve insan kaynağının kalitesini sürekli geliştirmesi elzemdir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Uşak Üniversitesi ailesi olarak memleketimize hizmet etmek için el ele, omuz omuza yol alacağız. Uşak Üniversitesi sizlerle birlikte geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Albert Einstein'ın bir sözüyle konuşmamı bitirmek istiyorum: "Eğitim, hayat boyu süren bir yolculuktur. Öğrenmeyi bıraktığınızda yaşlanırsınız." Bu sözleri hatırlayarak, hayatınız boyunca öğrenmeye devam etmekten ve her gün bir öncekinden daha çok çalışmaktan hiç vazgeçmeyin’’ şeklinde konuştuğu ifade edildi.

9 Profesör, 14 Doçent ve 49 Doktor Öğretim Üyesine cübbeleri giydirildi.

Rektör  Savaş’ın konuşmasının ardından yükselen 9 profesöre, 14 doçente ve 49 doktor öğretim üyesine cübbeleri giydirilerek, beratları verildiği belirtildi. Cübbe giydirme töreninin ardından 2023 yılı içerisinde, Fen, Matematik ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Eğitim, Sosyal Beşeri ve Spor Bilimleri ile Güzel Sanatlar ve Mimarlık Bilimleri alanlarında yaptıkları bilimsel çalışmalar nedeniyle “Akademik Ödül”e hak kazanan Prof. Dr. Hakan Çalışkan, Prof. Dr. Osman Birgin, Doç. Dr. Mehmet Şahin, Doç. Dr. Fadime Fulya Taktak, Doç. Dr. Barış Sevinç, Doç. Dr. Hakan Boz, Doç. Dr. Münevver Özge Balta ve Dr. Öğretim Üyesi Sevil Orhan Özen’e ödül beratları takdim edildiği kaydedildi. Törende ayrıca üniversiteden birimlerinde görevli 7 idari personele (Şef Ali Ulutürk, Bilgisayar İşletmenleri Funda Doğmuş, Neziha Kızıldağ, Merve Ünal, Metin Yılmaz, Bora Sinan Uçar ve Memur Ayşegül Özkan) başarı belgesi verildiği bildirildi.

Törenin  toplu fotoğraf çekimi ile sona erdiği kaydedildi.

Editör: Duygu Bekmezci