UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Üniversitesi tarafından yapılan habere göre; 15 - 26 Nisan 2024 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacağı kaydedilen serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş, Prof. Dr. Lütfi Özav ile Prof. Dr. Osman Birgin, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı kaydedildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Mithat Yılmaz'ın serginin açılış konuşmasında Dünya Sanat Günü hakkında bilgi verdiği ve “15 Nisan ünlü ressam Leonardo Da Vinci’nin doğum günüdür ve 15 Nisan günü 2012 yılından bu yana hem dünyada hem de ülkemizde ‘Dünya Sanat Günü’ olarak kutlanmaktadır. Biz de bu kapsamda fakültemizin hocaları ile böyle bir sergi düzenledik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadeleini kullandığı kaydedildi. 

Sergi

Sergide; Ahu Akkan, Beril Gökakın, Beyhan Pamuk,Mehmet Küçük, Nazan Düz, Onur Fındık, Ömer Görkem, Özkan Bal, Özlem Kaya, Salimeh  Amanjani Saniye Çiğdem Koçak, Serpil Yayman, Bilal Sezer, Erhan Karadağ, Esra Nurten Gül, Evrim Özeskici, Ezgi Örgen, İbrahim Vefa İrdelp, İncilay Yurdakul, Sinem Ürel, Şengül Erol, Şirin Koçak Özeskici, Yasemin Bol, Yeşim Aksoy Şaştım ve Zafer Güngen’in eserlerinin yer aldığı belirtildi.

25 sanatçının 28 eserinin yer aldığı belirtilen sergide Rektör Savaş'ın tüm eserleri tek tek inceleyerek eserler hakkında bilgi aldığı ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarını tebrik ettiği bildirildi.

Sergi, Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi fuaye alanında 26 Nisan tarihine kadar açık olacağı Uşak üniversitesi tarafından belirtildi.

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ