UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Valisi Ergün mesajına; "Bugün, Aziz Milletimizin adını tarihe kahramanca yazdığı Kurtuluş Savaşı'mızı Gazilik Nişanıyla yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin açılışının 104. yıl dönümünü ve "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"mızı kutlamanın haklı gurur ve coşkusunu yaşıyoruz." ifadeleri ile başladı. 

Ergün, Kahraman Milletimizin; Türk'ün gücünü ve memleket sevdasını çok zor şartlar altında kazandığı şanlı zaferle tüm Dünya'ya duyurduğunu hatırlattığı mesajına şu şekilde devam etti; "Nasıl ki o şanlı zafer için topyekûn mücadele verdiyse millet egemenliği için de aynı çabayı göstererek Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizi kurmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; millet egemenliğini esas alan demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verdiği önem ve duyduğu güveni "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz." sözleriyle ifade ederek, bu önem ve güvenin göstergesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı tüm çocuklara armağan etmiştir."

Ergü mesajında, "damarlarındaki asil kandan ve bu armağandan mütevellit geleceğin temsili çocuklarımızın ülkemiz adına çok önemli görev ve sorumlulukları vardır." ifadelerini kullanarak; "Evlatlarımızın, bu önemli ödevlerini en başarılı haliyle gerçekleştireceğine inancımız tamdır." dedi.

Ergün mesajını; "Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm çocuklarımızın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı kutluyorum." ifadeleri ile sonlandırdı.
 

Kaynak: Uşak Valiliği