UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Kütahya'da bir üniversite öğrencisinin kendi evinde fuhuş yaptığı tespit edildi. Polislerin gözaltına aldığı yabancı uyruklu travesti sağlık kontrolüne götürülünce 21 yaşındaki gencin AIDS virüsü taşıdığı belirlendi. Kütahya'da geçtiğimiz yılda benzer bir olay yaşanmıştı.

PARA KARŞILIĞI CİNSEL İLİŞKİ TESPİT EDİLDİ
İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından fuhuşla mücadele çerçevesinde yapılan çalışmalarda, Gaybi Efendi Mahallesi’nde ikamet eden Fas uyruklu üniversite öğrencisi Anouar A. (21) isimli şahsın adresine müşteri olarak gelen şahıslarla para karşılığı beraber oldukları tespit edildi. Şahıslara fuhuş yönünden idari işlem uygulanırken, toplum sağlığı için alınan kan tetkikleri sonucu şahsın bulaşıcı hastalık AIDS taşıdığı belirlendi. Şahıs sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.


SOSYAL MEDYADAN MÜŞTERİ BULUYORMUŞ
Sınır dışı kararı alınan yabancı uyruklu kadının bir sosyal medya hesabı aracılığıyla kendine müşteri bulduğu tespit edildi. Travesti ile cinsel ilişkiye giren kişilerin en kısa sürede sağlık merkezlerine başvurması çağrısında bulunuldu.

BİR VAKA DAHA YAŞANMIŞTI
Daha önce de Kütahya’da, fuhuş yapan bir travesti de frengi hastalığı tespit edilmişti. 2023'ün Haziran ayında gerçekleşen olayda İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Şubesinden yapılan açıklamada, polis ekiplerince düzenlenen insan ticareti ve fuhuş operasyonunda 6 şüphelinin yakalandığı belirtilmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ