UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Durmuş Yılmaz'ın istifa kararı şok etkisi yarattı. Durmuş Yılmaz, istifakararını Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Son dönemlerde İYİ Parti içinde yoğun tartışmalar olduğu öne sürüldü. İYİ Parti'nin yaptığı hamlelerin AK Parti'ye yaradığını düşünenlerin sayısı da çoğaldı. 

SİYASETE MHP'YLE BAŞLADI

Merkez Bankası Başkanlığından emekli olduktan sonra Başlayan Durmuş Yılmaz, ilk olarak MHP'ye girdi.  7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti'nin 2 milletvekili çıkardığı Uşak'ta, denklemi bozan isimdi. MHP'den aday olan Durmuş Yılmaz, milletvekili seçildi. Fakat Bahçeli'nin 7 Haziran koalisyonunu kabul etmemesi üzerine seçim tekrarlandı. MHP'den 1 Kasım 2015 günü de Uşak Milletvekili adayı gösterilen Yılmaz, bu sefer seçilemedi. 

İYİ PARTİ'YE GEÇTİ VE VEKİL SEÇİLDİ

Durmuş Yılmaz, Meral Akşener önderliğinde kurulan İYİ Parti'ye geçti. MHP'nin küskünleri arasında yer alan Durmuş Yılmaz, 2018'de Ankara Milletvekili seçildi. Yılmaz, son seçimde Milletvekili adayı olmadı ve İYİ Parti'deki iç çekişmelere girmedi. Yılmaz'ın bugün istifa kararı dikkat çekti.

UŞAK TEŞKİLATINDA ÇALIŞMALARA KATILIYORDU

Durmuş Yılmaz, İYİ Parti'nin Uşak teşkilatındaki çalışmalara aktif olarak katılıyordu. Son seçimlerde de sahada zaman zaman görev yaptı. Durmuş Yılmaz'ın siyasi hayatının devam edip etmeyeceği henüz net değil. 

HABER MERKEZİ///

-Uşak Haber