Gezgin büyük erkekler 71 Kg kategorisinde dünya birincisi olarak adını altın harflerle yazdırdı. Antrenörü Murat Lütfi Ovacık ile birlikte titiz bir hazırlık süreci geçiren Gezgin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda kazandığı maçta dünya şampiyonluğunu müjdeledi. 
BAŞKAN YALIM’DAN TAM DESTEK 

Whatsapp Image 2024 05 23 At 15.33.36 (2)
Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, zaferin ardından Hamza Gezgin'i makamında ağırladı. Başkan Yalım, yetenekli sporcuya ailesine ve antrenörü Murat Lütfi Ovacık’a tebriklerini ileterek Genç Sporcuya hediyesini takdim etti. Başkan Yalım, Milli Sporcunun elde ettiği başarının önemine vurgu yaparak, Uşak'ın spor potansiyelini ve gelecek vaat eden yeteneklerini öne çıkardı. Başkan Yalım, Uşak'ta keşfedilmeyi bekleyen daha birçok Hamza Gezgin olduğunu belirterek, Uşak Belediyesi olarak sporculara sağladıkları desteklerin devam edeceğini ifade etti.
SIKI ÇALIŞMA ZAFER GETİRDİ

Whatsapp Image 2024 05 23 At 15.33.36 (1)
Gezgin ise, şampiyonluk yolculuğunu kısaca Başkan Yalım'a anlatarak, Uşak'ın adını tüm dünyaya duyurmayı ve Dünya Şampiyonluğu unvanını kazanarak bu gururu hemşerileri ile birlikte yaşamayı arzuladığını dile getirdi. Uzun yıllar süren yoğun çalışmanın ardından bu zaferi elde etmenin mutluluğunu paylaşan Gezgin, gelecekteki hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğini ifade etti.
 

Kaynak: Uşak Belediyesi