Bu yıl 29’ncu kez düzenlenen yarış 6 Temmuz Cumartesi günü 13:00’da başladı  ve 7 Temmuz Pazar günü 13:00’da tamamlandı.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım da konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “ Barcelona Catalunya pistinde yapılan 24 saatlik dayanıklılık uluslararası şampiyonasında, 53 takım  ve 212 pilot arasından Superbike kategorisinde BMD Performance takımı ile hem genel klasmanda hem de SBK kategorisinde 1.olarak büyük başarıya imza atan Rodi Pak ve takımını yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Whatsapp Image 2024 07 08 At 12.20.11

24 Saat, Temmuz ayının ilk hafta sonunda 29. Yılını kutladı

Circuit'in tarihinde derin kökleri olan bir etkinlik varsa, o da 24 Saat Katalonya Motorsiklet Yarışı'dır. Dayanıklılık dünyasında bir mihenk taşı olan ve 24 Saat Montjuïc'ten bayrağı devralan ve bu yıl bir başka büyük dönüm noktasına biraz daha yaklaşan 24 Saat, Temmuz ayının ilk hafta sonunda 29. edisyonunu kutladı ve bu, uluslararası düzeyde yarışmanın sağlığının kanıtı oldu.

Ne profesyonel ne de amatör sürücülerin kaçırmadığı bir yarış, çünkü ikonik bir pistte sürüş yapma fırsatına sahipler. Her zamanki gibi, çeşitli kategorilerde yarışan standart onaylı motosikletler popüler Le Mans tarzı balık sırtı başlangıcıyla start aldı.  (Kaynak : https://www.circuitcat.com/en/events/24-horas-de-catalunya-de-motociclismo-en/)”

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli