UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşakspor ligin 38’nci  ve son haftasında  sahasında Sarıyer’e 0-5 yenildi.

Zaten sezona kötü başlayan Uşakspor A.Ş. yaptığı  teknik direktör değişikliklerine ve yeni kadro arayışına rağmen bir türlü istediği ivmeyi yakalayamadı.

Uşakspor A.Ş. ligde oynadığı 36 karşılaşmada sadece bir galibiyet ve 2 beraberlik alabildi. Kırmızı-Siyahlılar diğer 33 maçta ise sahadan yenik ayrıldı. Bu maçlarda sadece 14 gol atabilen Aşigolar kendi kalesinde ise tam 108 gol gördü.

Uşaklı futbolseverler ve taraftarlar bu kötü gidişten duydukları memnuniyetsizliği zaman zaman dile getirdi, hatta Aşigo taraftar grubu bir dönem tribüne gitmeme kararı aldı ve sahiplik yapısının değişmesi için görüş bildirdi. Ancak değişen bir şey olmadı ve Uşakspor tarihi bir hezimetle 3.lige düştü.

Seçim öncesi CHP’den Uşak Belediye Başkanı adayı olan Özkan Yalım bir maç öncesi Bir Eylül Stadyuma gelerek burada açıklama yapmış ve takımı almak için prensipte anlaştıklarını söylemişti. Kendisine Uşakspor’un borcu hakkında bazı rakamlar verildiğini ve bunu teyit etmek için çalıştığını ifade eden yalım Uşakspor’dan alacağı olanların kendisine başvurmasını istemişti.

Gelinen son noktada Belediye Başkanı Seçilen Özkan Yalım’ın Aşigolara verdiği sözünü tutup Uşakspor’u alıp almayacağı merak konusu.

Özkan Yalım’ın Uşakspor’u alması konusunda sosyal medyada şimdiden tartışmalar başladı kimileri “Yaparsa Yalım Yapar” takımı satın alır diye görüş bildirirken bazıları bu işin sadece Yalım’ın üstüne bırakılmaması görüşünü paylaştı. Tabi ortada seçim önü verilmiş bir söz ve bu söze inanan belirli bir kesim var.

HABER: HALİL ASLAN

Editör: Halil Aslan