Uşak Üniversitesi Yeşil Bisiklet Topluluğu tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen 'Bisiklet Festivali', 31 Mayıs tarihinde yapılan çeşitli etkinliklerle başladı. Üç gün sürecek festivalin ilk gününde, yavaş bisiklet sürme yarışı, süslü bisiklet yarışı, MTB orman parkuru ve Karaağaç Göleti'nde kamp etkinlikleri gerçekleştirildi.

Bisiklet Festivalin açılışına, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Rektör Savaş, personel ve öğrencilerle birlikte bisiklet sürerek etkinliğe aktif olarak katılım sağladı.

Image 1 (2) (1)

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, festivalin açılış konuşmasında, sağlıklı yaşam ve çevre bilincinin önemine vurgu yaparak, bisiklet kullanımının yaygınlaşmasının hem bireysel hem de toplumsal faydalarına dikkat çekti. Savaş, bu tür etkinlikleri geleneksel hale getirerek farkındalık oluşturduklarını belirterek etkinliği düzenleyen ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Festivalin ikinci günü olan 1 Haziran'da, katılımcılar Ulubey Kanyonu turuna çıkarak, doğanın eşsiz güzelliklerini keşfedecekler. Ayrıca, Ulubey Kanyonu Cam Teras ve Macera Parkı gezisi ile heyecan dolu anlar yaşayacaklar. Festivalin son günü olan 2 Haziran'da ise Altıntaş Göleti turu düzenlenecek, ardından Lidya Antik Kenti gezisi ile tarihi ve kültürel bir yolculuk yapılacak. Festival, çeşitli etkinliklerle sona erecek.

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ