UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yaptığı habere göre; birinci yarıyılın sonunda okuma yazmayı öğrenen Yaşar Akar İlkokulu 1/B ve 1/D sınıfının öğrencilerinin, sınıf öğretmenleri Gülin Özer ile Kübra Gündüz'ün refakatinde ilk mektuplarını yazdıkları belirtildi. Sınıf öğretmenlerimizin başlattıkları proje ile unutulmaya yüz tutan hem edebî bir değeri olan hem de yakın geçmişte önemli bir iletişim aracı olan mektubun yazımını ve gönderim aşamalarını öğrenen, okuma yazmayı öğrenmenin mutluluk ve sevincini yazılı olarak paylaştığı belirtilen öğrencilerin bu duygularını içeren mektuplarını başta Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel olmak üzere Uşak'ta görev yapan kurum amirlerine posta yoluyla gönderdikleri belirtildi.

Mektupların sahiplerinin adresine ulaşmasının ardından kurum amirlerinin 1-B ve 1-D sınıfının öğretmenleri ile öğrencilerini makamlarına davet ettikleri; hem mutluluklarını paylaştıkları hem de öğretmen ve öğrencileri tebrik ettikleri belirtildi.

04154109 Mektup3

İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel'in de eğitim-öğretim hayatının en başında, ilkokul birinci sınıfta okuma-yazmayı öğrenmelerinin ardından mektup yazarak sevinçlerini duyurmak isteyen öğrencileri kuruma davet ederek kutladığı kaydedildi.

Öğrencilere çeşitli hediyeler verdiği belirtilen Yücel'in, mektupların kendisine ulaştığında duyduğu mutluluğu şu sözlerle ifade ettiği belirtildi: "Öğrencilerimiz, okuma ve yazmayı öğrenmenin sevincini yazdıkları mektupla bizlere ilettiler. Mektup gibi bizim neslimizin sıkça kullandığı ancak günümüz sosyal medyası ve iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla mektup gibi çok kıymetli bir kültürel ve edebî değerimizi kullanmaz olduk. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin hazırladıkları proje ile mektupla tanıştılar, umarım bu değerimizi yaşatır, hem iletişim için hem de duygu ve düşüncelerini ifade etmek için mektuptan faydalanırlar. Öğretmenlerimizi hazırladıkları bu özgün çalışma için tebrik ediyor, öğrencilerimize de sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum."

Kaynak: Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü