Etkinlik Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Burhan Çakır'ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından misafir konuşmacı olarak programa katılan Konya İl Müftüsü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Öge "Hz. Mevlana ve Vuslat" konulu bir konferans verdi.

Konuşmasında gönül insanı Mevlana'nın hayatından bazı kesitleri, onun vahdet merkezli inanç tasavvuru, insanı ve hayatı anlama ve anlamlandırma, İslam'ın hoşgörü medeniyeti olması noktasındaki yaklaşımlarını paylaşan Prof.Öge; hitabının sonunda Mevlana'nın vasiyetini hatırlattı.

WhatsApp Image 2023-12-15 at 07.36.53 (1)

Müftü Çakır konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfü Özav, Uşak İl Jandarma Komutan Vekili, İl Protokolünün Değerli Üyeleri, İlçe Müftüleri, Sivil toplum kuruluşları ile basınımızın değerli temsilcileri, Din Görevlisi ve gönüllüsü personelimizin katıldığı programa halkımız da yoğun ilgi gösterdi.  Başta konuşmaları ile bizleri Mevlana iklimine taşıyan Sn. Prof Dr. Ali Öge hocamız olmak üzere katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli