UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildiği belirtilen ve Şube Müdürü Murat Can tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından, programın açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel'in yaptığı kaydedildi. İl Millî Eğitim Müdürü Yücel; yaptığı konuşmada, Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlerin "Okul Öncesi Eğitim Programı'nın Temel İlke ve Amaçları" konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik düzenlenen "Okul Öncesi Eğitim Programı Eğitimi Kursu"nun açılış töreninde bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ettiği bildirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Yücel konuşmasına şöyle devam etti:

"Okul öncesi eğitim dönemi, çocuklarımızın bilişsel, sosyal ve duygusal gelişiminin temelini oluşturan kritik bir aşamadır. Bu hassas dönemde çocuklarımıza kazandıracağımız bilgi ve beceriler, gelecekteki başarılarının da temelini oluşturacaktır. Bu nedenle okul öncesi eğitim programlarımızın güncel bilimsel bulgular ışığında hazırlanması ve uygulamaya konması büyük önem taşımaktadır. Programlarımızın temel ilkelerini ve amaçlarını iyi bir şekilde kavramış ve uygulamaya koyabilecek donanıma sahip öğretmenlerimiz, çocuklarımızın bu kritik dönemden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayabileceklerdir.

Bu kursumuzda, "Güncellenen Okul Öncesi Eğitim Programı"nı detaylı bir şekilde inceleyecek, bu programın uygulamaya nasıl konulacağına dair kapsamlı bilgiler edineceksiniz. Ayrıca, alanında uzman eğitimcilerimizden sunumlar dinleme, diğer öğretmen arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunma ve pratik uygulamalar gerçekleştirme imkânı bulacaksınız. Eminim ki bu kurs, sizlerin mesleki gelişiminize önemli katkılar sağlayacak ve "Okul Öncesi Eğitim Programı"nı daha da etkin bir şekilde uygulamanıza yardımcı olacaktır."

25110019 Img20240425Wa0058

İl Millî Eğitim Müdürü Yücel'in; konuşmasının sonunda kursun hazırlanmasında emeği geçenlere ve kursa katılan öğretmenlere teşekkür ederek gerçekleştirilen eğitim programının faydalı olması temennisinde bulunduğu kaydedildi.

Açılış konuşmalarının ardından, eğitim görevlisi olarak Millî Eğitim Bakanlığınca açılan eğitici eğitimine katılan Aybey İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Dilek Akın ve Banaz Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Hasan Yılmaz tarafından yapılan sunumlarda katılımcılara "Güncellenen Okul Öncesi Eğitim Programı" detaylı olarak anlatıldı. Uşak'ta görev yapan 67 okul öncesi öğretmenin katıldığı belirtilen ve üç gün sürecek olan eğitimlerin sonunda katılımcılara e-sertifika verileceğinin altı çizildi.

Kaynak: Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü