UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Yaklaşık 1 ay önce Uşak Belediyesi’nden Atatürk Kültür Merkezi’ni aday tanıtımı için talep eden İYİ Parti’nin istediği kabul edilmedi. İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı’nın aktardığını göre bu talep, AKM’nin siyasi partilere tahsis edilememesi kuralı nedeniyle reddedildi. Obalı, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Bir ay önce Uşak Belediyesinden Atatürk Kültür Merkezini bir programda kullanmak üzere bir gün tarafımıza tahsisi için müracaatta bulunduk. Sonrasında siyasi partilere kongre dışında verilmeyeceğine dair talebimize olumsuz yanıt aldık. Kural buysa saygı duyarız dedik gündem yapmadık. Fakat gördük ki siyasi partilere verilmemesi kuralından iktidar partisi muafmış. Sayın Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, adalet herkese lazım, ayarını bozduğun kantar gün gelir sizi de tartar.”

UŞAK BELEDİYESİ YÖNETİCİLERİ: SALON O GÜN BOŞTU

Whatsapp Image 2024 01 23 At 12.31.21
Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz Uşak Belediyesi yöneticileri, AKM’nin kongreler hariç siyasi partilere verilmediğini ifade etti. AK Parti’nin İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın yapıldığı gün salonun boş olduğunu belirten Uşak Belediyesi yöneticileri, şu açıklamayı yaptı:
“Salonumuz sürekli dolu oluyor ve bu hafta da ara tatil etkinlikleri yapılıyor. Salonu kongre harici siyasi partilere vermeme kararı aldık. Fakat AK Parti’nin danışma meclisinin yapıldığı gün salonda müsaitlik durumu vardı.” - HABER/ ZÜLAL KARADEDELİ

-Uşak Haber

Editör: Duygu Bekmezci