UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Şiirlerle Video Yarışması kapsamında ortaokul seviyesindeki yarışmacı öğrenciler "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında ezberledikleri memleket ve çocuk vb. konulu şiirler, lise seviyesindeki yarışmacı öğrencilerden ise proje kapsamında öğretmenlerince sınıf seviyesine ve öğretim programlarına uygun olarak önerilen şiirler üzerine çekilmiş videolar hazırlayacak.
Yarışmaya Uşak genelindeki resmî ve özel tüm ortaokul, imam hatip ortaokulları ve liselerde eğitim gören öğrenciler katılabilecek. 
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından başlatılan; Dilimizin Zenginlikleri Projesi; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlıyor.

Whatsapp Image 2024 04 01 At 15.27.10
Bu sayede öğrenciler dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığının içinde yeniden keşfedecek.
Başvuru için detaylı bilgi okul müdürlüklerinden ve usak.meb.gov.tr adresinden edinilebilir. Yarışmanın son başvuru tarihi 25 Nisan 2024.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ