Uşak Üniversitesi tarafından yapılan habere göre; törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfi Özav'ın, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahşan Ilıkçı Sağkan'ın, akademisyenlerin ve öğrencilerin katıldığı belirtildi.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahşan Ilıkçı Sağkan'nın törenin açılış konuşmasında “Değerli mesai arkadaşlarım ve geleceğin doktorları sevgili öğrencilerim tüm zorluklara rağmen canını dişine takarak, bıkmadan, özveriyle çalışan hekim ve hekim adayı olan siz değerli öğrencilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun” dediği ve sağlık sektöründe yaşananlara ve doktorların çalışma şartlarına dikkati çektiği belirtildi.

Konuşmasında, 14 Mart Tıp Bayramının işgal yıllarında işgale karşı tepki amaçlı olarak kutlanmaya başlandığını belirten Prof. Dr. Ilıkçı Sağkan'nın, genç hekim adaylarından,  yaşadıkları zorluklarda işgal yıllarında kutlanan Tıp Bayramını ve o gençlerin duygularını hatırlamalarını istediği kaydedildi.

Açılış Foto

“14 Mart” başlıklı bir konuşma yaptığı bildirilen Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haluk Uluutku'nun ise dünden bugüne doktorluk mesleğindeki değişimleri ve tecrübelerini dinleyicilere aktardığı kaydedildi.

Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Serdar Güngör'ün ise yaptığı konuşmada hekimlik eğitimi ile ilgili paylaşımlar yaptığı belirtildi.

Tıp Fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Evin Demircioğulları'nın “Öğrenci Bakış Açısıyla” adlı sunumu ve 4. Sınıf öğrencisi Can Balcı'nın da Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesinde edindiği tecrübeleri dinleyicilerle paylaştığı belirtildi.

Rahşah Ilıkçı Sağkan

Törenin toplu fotoğraf çekimi ile son bulduğu kaydedildi.

Kaynak: UŞAK ÜNİVERSİTESİ