UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Belediyesi, Mili Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi koordinasyonunda gerçekleştirilen hazırlık kurslarında öğrenciler 15 ay boyunca üniversiteye hazırlanma fırsatı bulacak. 
11. sınıf öğrencilerine yönelik alanında uzman eğitimcilerle yapılacak kurslarda kayıtlar seviye tespit sınavıyla belirlenecek. Kayıtlarda yüzde 60 sınav başarısı  yüzde 40 ekonomik durum dikkatte alınacak. Seçme sınavı bu Cumartesi yapılacak (02.03.2024) 
BAŞVURU İÇİN BU CUMA SON GÜN !
Haftada üç gün saat 16:00 ile 21:00 arasında Genç Kuşak Akademi’de yapılacak kurslar için ön kayıt oluşturmak isteyenler Cuma günü mesai bitimine kadar başvurmaları gerekiyor. 
Kursa kabul edile öğrenciler 2023-2024 eğitim öğretim yılı sonuna kadar hafta içi 2 gün hafta sonu 1 gün olacak şeklide yaz tatillerinde ve gelecek yıl bu programın değişmesi kaydıyla 2025 yılının Haziran ayına kadar burada öğrenim görecek. 
KONTENJAN 150 KİŞİ
Kontenjan 150 kişi ama başvurunun çokluğuna göre en fazla 200 öğrenci kabul edilecek. Bu yıl ayrıca mezuna kalanlarda 150 kişi alınacak, gelecek yıl da 11’nci sınıflardan 150 kişi kursa kabul edilecek. Dolayısıyla gelecek yıl kurstaki öğrenci sayısının 500’ü bulması bekleniyor. 
FİYAT ÇOK UYGUN
Uşak’ta şu anda üniversiteye hazırlık kurslarının yıllık 80 bin ile 120 bin lira arasında ücret aldığını belirtilirken Genç Kuşak bünyesinde düzenlenen ve 15 ay sürecek kursun ücretinin ise 20 bin lira civarına olacağı bilgisi verildi. 
KURSTA ÇEŞİTLİ AKTİVİTELER DÜZENLENECEK
Kursta her hafta 1 tane olmak üzere toplam 65 deneme sınavı yapılacak. Öğrencilerin üniversiteleri tanıması için çevre illere 2 sefer üniversite gezisi yapılacak. Yılda 2 defa Uşak Belediyesi Kayağıl Termal Tesislerinde hamam sefası yapılacak. Bunların hepsi bu fiyatın içinde.
Özellikle 11’nci sınıf öğrencilerinin daha sınava çok zaman var diye kurslara ilgi göstermediğini ifade eden ve bunun yanlış olduğuna vurgu yapan yetkililer gençleri bu kursa davet etti. 

Muhabir: Zülal Karadedeli