Uşak’ta üretim yapan Muratbey firması 2023 yılında en çok ihracat yapan şirketler arasında yer alarak ödül almaya hak kazandı.

Muratbey adına ödülü, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Girit’in elinden Muratbey Uşak fabrika müdür yardımcısı Musa Kara aldı.

“TÜRK MALI” İMAJINI DESTEKLEYEREK ÜLKEMİZİ YENİ PAZARLARDA EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Whatsapp Image 2024 05 02 At 12.22.04

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı;  “Ar-Ge çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz özel peynirlerle birlikte 300’ü aşkın ürün çeşidini Avrupa Birliği, Ortadoğu ülkeleri, ABD ve Türki Cumhuriyetler ağırlıklı olmak üzere 5 kıtaya ihraç ediyoruz. Bu pazarlarda istikrarlı olarak büyümeye de devam ediyoruz. Peyniri günün her saati tüketilebilecek bir atıştırmalığa dönüştürdüğümüz özel peynirler, 7’den 70’e her yaş grubuna hitap ediyor. Ürünlerimizin dünyanın farklı kültürlerinin beğenisini kazanması ve ihracat grafiğimizin çeşitlenerek yükselmesinden dolayı çok mutluyuz. İnovasyon gücümüzle dünyanın her yerinde sevilecek kaliteli ve sağlıklı peynirler üretmeye devam edeceğiz. Sahip olduğumuz deneyimle olumlu “Türk Malı” imajını destekleyerek ülkemizi yeni pazarlarda en iyi şekilde temsil etmek, katma değerli ihracatımızı artırmak ve global pazarlamaya ağırlık vererek ülke ekonomisinin kazanmasına katkı sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği’nin bu değerli tespitiyle başarımız tescillenmiş oldu. Bu başarıda emeği geçen ve bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz.”

Kaynak: MURATBEY