Eğitim Bir Sen Uşak Şube Başkanı Bilal Kara ve Yardımcısı Faruk Tuna, sendikal çalışmalar kapsamında, okul ziyaretlerini sürdürüyor. Bilal Kara, son olarak Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu’nu ziyaret etti. Burada okul  yöneticileri ve öğretmenlerle istişarelerde bulunan Bilal Kara, eğitim camiasının sorunlarıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Kara, 3600 ek gösterge için sendikasının girişimlerinin sürdüğünü aktardı. 
Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının taleplerini yerinde dinlediklerini belirten Kara, şöyle konuştu: 
“Eğitim Bir Sen Uşak Şubesi olarak üye ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Üyelerimizin sorunlarını dinliyor ve çözüm için gerekli adımların atılmasını sağlıyoruz. Konuya sadece öğretmen ve eğitim çalışanın hakkı penceresinden bakmıyoruz. Veli ve öğrencilerimizi de her zaman için düşünerek hareket etmekteyiz. Eğitim çalışanlarının, eğitim sisteminin, öğrenci ve velilerinin, okuldaki hizmetlinin, ilçe millî eğitim müdürlüğündeki şefin, memurun, üniversitelerdeki akademisyenlerin, idari personelin bütün beklenti, itiraz, talep yükü bizdedir. Bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak, dün olduğu gibi bugün de yarın da çözümleri önerme, talepleri dillendirme, kazanımları artırma, sorunları azaltma mücadelemiz kararlılıkla sürecek.”
Geçim sıkıntısına da değinen Kara, şu değerlendirmelerde bulundu;
“Yapılması gereken, özelde öğretmene, öğretmenle birlikte hizmetlisinden akademisyenine; genelde kamu görevlilerine yapılacak iyileştirmenin ülkeye hizmet olduğunu görmek ve bu konuda adım atmak, azan enflasyonun, faiz-kur savaşının mutfaklarımızda çıkardığı yangının söndürülmesini sağlamaktır”.
Öte yandan Bilal Kara ve yardımcısı Faruk Tuna, Vala Gedik’teki öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdiler.
 

HABER :ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli