Bakan Yerlikaya, X hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, Uşak, Aydın, İzmir, Bursa ve Denizli gibi illere de yayılan operasyonun sonuçlarını paylaştı.


Bakan Yerlikaya, Balıkesir’de 28.000 adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini kaydetti. 20 kişinin Balıkesir’de gözaltına alındığını aktaran Bakan Yerlikaya, Aydın’da da 2 kilo 500 gram metamfetamin,  ile muhtelif miktarlarda esrar ve kenevir tohumu ele geçirildiğini aktardı. Aydın’da 38 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Yapılan operasyonlarda Uşak ve İzmir’in de yer aldığı illerde toplam 378 kişi gözaltına alındı. Operasyon yapılan illerin listesi şöyle:


İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep, Balıkesir, Tekirdağ, Antalya, Şanlıurfa, Sakarya, Kırklareli, Osmaniye, Aydın, Zonguldak, Mersin, Amasya, Kütahya, Adana, Bitlis, Muğla, Trabzon, Denizli, Malatya, Siirt, Kastamonu, Mardin, Hatay, Kocaeli, Samsun, Karabük, Konya, Kırşehir, Adıyaman, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Van, Uşak, Çorum, Elazığ, Isparta, Yozgat, Bilecik, Giresun, Iğdır, Karaman ve Diyarbakır.

HABER MERKEZİ

Editör: Halil Aslan