CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan, bazı vatandaşların belediyeden ve işlem taleplerine yanıt vermeye çalıştı.  Yazgan, belediyeyle işi olan bir vatandaşa, “Belediyeyi daha yeni aldık ve burada hesap kitap işlemleri devam ediyor. Biraz zaman geçmesi lazım” dedi.
Yazgan, yaklaşık yarım saat belediyeden iş ve işlem talebi olan vatandaşlara yanıt vermeye çalıştı. Sevinç Yazgan’la birlikte parti yöneticileri de vatandaşın sakin olmasını ve iş talepleri için şu anda erken olduğunu belirtti.
Yazgan, buradaki vatandaşlara şu ifadeleri kullandı: “Bize gelen talepleri, belediyemize iletiyoruz. Orada değerlendirmeye alınıyor. Belediyeyi kazanalı 2 ay anca oldu. Belediyedeki hesap ve kitap işlerinin tamamlanması biraz zaman alacak”.
EMEKLİ MİTİNGİNE DAVETTE BULUNDU

Whatsapp Image 2024 05 23 At 14.24.57
Öte yandan Ankara’daki emekli mitingi hakkında konuşan Sevinç Yazgan şöyle söyledi; “Derin bir hayat pahalılığıyla baş başa bırakılan, kaderine terk edilen emekliler bugün olağanüstü yoksulluğun pençesindeler. Gelirinin tümünü harcadıkları halde asgari gıda, enerji, barınma, sağlık, tüketim gibi temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayan emekli yurttaşlarımız bu manada sosyal ölüme terk edilmiştir! Bu sebeple binlerce, on binlerce emeklimizle omuz omuza aynı talepleri dile getirmek üzere hafta sonu Ankara’da toplanacağız. “Emekliler lütuf değil, hakkını istiyor” diyeceğiz. En düşük emekli aylığı asgari ücretle aynı seviyede olana dek mücadele edeceğiz. Emekli bayram ikramiyeleri en az asgari ücret düzeyinde olana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Emekli aylıkları arasındaki farklılıkları giderecek intibak yasasını hayata geçirdiğimiz gün, “kazandık” diyeceğiz. Onurlu yaşam hakça bölüşüm için tüm emeklilerimizi ve yarının emeklisi olacak tüm emekçileri 26 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te Ankara’da Tandoğan meydanına bekliyoruz.”
ÖZKAN YALIM, 'İŞ TALEBİ İÇİN GELMEYİN' DEMİŞTİ
CHP’li Belediye Başkanı Özkan Yalım, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış, iş ve işlemlerle ilgili taleplerde bulunulmamasını istemişti. Yalım, şöyle demişti:
“Y oğun ziyaretçi akınından dolayı çalışma fırsatımız azaldı. Artık hayırlı olsun ziyaretlerimiz son buluyor. Diğer bir konu da iş talepleri. Belediyenin durumu yeni bir işçi almaya uygun değil. Özellikle büroda ve memur olaraktan çalışacak yeni bir kişiyi alacak imkanımız yok. Gelirimiz 96 milyon ve giderimiz 122 milyon. Gelirimizin en az 15 milyon daha düşeceğini varsayıyorum. Bu nedenle vatandaşlarımıza da iş konusunda bizi sıkıştırmamayı rica ediyorum. Alma yetkimiz var ama alma imkanımız yok. Hala 300 personel fazlalığı var. Her 2 konudan dolayı vatandaştan anlayış bekliyorum.” 

Muhabir: ALİ ARASLI