UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Uşak Müftüsü Burhan Çakır törende minik öğrencilere ve ailelerine seslendi.  Kursların devam edeceği 7 hafta boyunca öğrencilerden devamsızlık yapmamalarını ve derslerine çalışarak namazlarını camilerde kılmalarını istedi.  Bu yaşlarda alınan eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yapan Müftü Çakır  bir çok insanın namazlarda okudukları sureleri Yaz Kur’an Kurslarında öğrendiklerini belirtti.  

Whatsapp Image 2024 07 03 At 14.51.11 (2)
Çocukların iyi bir insan olarak yetişmesinde annelerin katkısına dikkat çeken onlara özellikle teşekkür etti. Müftü Çakır velilere şu şekilde seslendi: “ Peygamber efendimizi ne güzel buyuruyor, kişi yani anne baba öldüğünde dahi sevap defteri kapanmayacak güzel işlerden biri si de arkasından kendisine dua edecek salih, saliha evlat bırakman. Bakınız değerli velilerimizi bir evladımız günde 5 vakit namaz kıldığında günde 13 defa anamı babamı bağışla diye dua ediyor, işte yaz Kur’an Kursları bu yönüyle çok önemli. Siz velilerimizden istirhamımız ricamız  mutlaka çocuklarınızı  nasıl milli eğitimin okullarına gönderirken  sabah elinden tutup okula teslim ediyorsanız lütfen çocuklarınızın ellerinden tutun camilere, Kur’an Kurslarına getirin, takibini yapın. İnşallah camilerimizdeki Kur’an Kurslarımızdaki eğitimden yeteri kadar faydalansınlar. Bunlar çok çok önemli” 

Whatsapp Image 2024 07 03 At 14.51.11
Başaranın sadece öğreticiler ile gerçekleşeceğine inanmadığının altını çizen Çakır : “Başarı mutlaka öğrencilerle, hocalarla , velilerle ,işbirliği, elbirliği ile elde edilir. İnşallah veliler olarak bunlara dikkat etmeye çalışalım. Ben tekrar Yaz Kur’an Kurslarının hayırlı, bereketli olmasını diliyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Whatsapp Image 2024 07 03 At 14.51.11 (1)
Müftü Çakır’ın konuşmasının ardından dua edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi. Sonrasında öğrencilere ve ailelerine simit ayran ikramı edilerek programa son verildi. 
 

Muhabir: HALİL ASLAN