UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Oğuz ; “Şiir seven birisi olarak Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi veda edelim istedim: Bir gün akşam olur biz de gideriz,  Kalır dudaklarda şarkımız bizim” ifadeleriyle vedalaştı.

Açıklamasında Zafer Kalkınma Ajansına 14 yıl boyunca hizmet etmenin gurunu yaşadığını ifade eden Oğuz; “Tabiri caizse bir bebek büyüttük ve onu gençlik çağına getirdik. Kurumların hayatında 14 yıl hiç de uzun bir süre değil ama kalkınma ajanslarına yüklenen misyon ve bu kurumlardan beklenti çok yüksek olunca 14 yıla çok şeyi sığdırmak zorunda kaldık. Kuruluş sürecindeki olumsuzluklara rağmen bu süreçlerden güçlenerek çıkmayı başardık ve bugün geldiğimiz noktada karnemizde güzel işlerin kötü işlerden bir hayli fazla olduğunu görmek beni mutlu ediyor. 4 ilimizin sürdürülebilir kalkınması için çok önemli işlere imza attık.

İnsanların Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak denilince akıllarına gelen ilk ve hemen her şeyde Ajansımızın imzası var… Birçok ses getiren projeye imza attık, başarılarımızı ödüllerle taçlandırdık… Sürdürülebilir kalkınma yolculuğunda alın teri ve akıl teri döktük.” Dedi.

“HER TEBESSÜM BİR ZAFER’DİR”

“Her tebessüm bir ZAFER’dir” sloganıyla çıktıkları yolda, planlama-araştırma-analiz, proje destekleme ve izleme, proje geliştirme ve uygulama, yatırımcı çekme ve yatırım destek konularında yaptıkları işlerin özetini de paylaşan Oğuz  aldıkları ödülleri şu şekilde sıraladı:

1) Yaşayan Şehirler Platformu Şehir Ödülleri Türkiye 2020’de “Yılın Kalkınma Ajansı Ödülü”

2) ZAFERİN Operasyonuna Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) “Mükemmellik Ödülü”

3) Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı ve Kendin Yap Hareketine TİSK Ortak Yarınlar 2021

Ödül Programında “Gençlerin Yolunu Açanlar Ödülü”

4) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü 2023 Yılı Kalkınma

Ajansları En'leri Programında “En Kurumsal Kalkınma Ajansı Ödülü”

“AJANSIMIZIN BUNDAN SONRAKİ BAŞARILARINI DA BÜYÜK BİR GURURLA İZLEYECEĞİM”

Oğuz paylaştığı “veda ve helallik arzı” başlıklı mektubuna şu ifadelerle son verdi: “Yaparken ve başarırken tüylerimizin diken diken olduğu, o günleri / anları hatırladığımızda aynı  duyguları tekrar yaşadığımız, öyleki adına şiir bile yazdığımız işlere imza attığımız 14 yıl oldu.  Yeni ve farklı iş üretme kültürüyle hareket eden, işine adanan ve inandığı işlerde sonuna kadar  giderek paydaşlarını da koordine eden, vizyoner projeleriyle dikkat çeken ve yeni nesil kamu kurumu  diye nitelendirdiğimiz Ajansımızın bundan sonraki başarılarını da büyük bir gururla izleyeceğim.  Desteklerini her zaman hissettiğim; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Kalkınma Ajansları Genel  Müdürlüğümüze, Yönetim Kurulumuza, paydaşlarımıza ve değerli mesai arkadaşlarıma  teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. Hakkınızı helal edin, benden yana helal olsun. Allah’a emanet olun.”

Emekli olan Oğuz, memleketi Adana’da Sanayi Odası Genel Sekreteri olarak hayatına devam edecek.

HABER MERKEZİ

Editör: Halil Aslan