2008’de Eşme Aile Mahkemesine boşanmak için dava açtı. Fakat 17 yıldır boşanamadı ve dava süreci hala devam ediyor. Eşinden boşanmak için yoğun çaba harcadı fakat girdiği duruşmalarda hiçbir sonuç alamadı. 20’den fazla mahkemeye girdiğini belirten Yunus Erdoğan, “Benim duruşmama bakan hakimler sürekli değişti. Belki 6 belki 7 tane hakim değiştirdim” dedi. 

15 Temmuz’dan önce boşanma davasına bakan hakimin, daha sonra görevden uzaklaştırıldığını belirten Yunus Erdoğan, “Hakim şu anda Konya’da tostçuluk yapıyor. Beni niye boşamadıklarını bir türlü anlamadım. Dosyamda bir şey mi var anlamadım, şu anda yine uğraşıyorum. Son olarak hakim beni boşadı fakat istinaftan döndü” ifadesini kullandı.

EŞİNİ KAÇIRDI VE SEVEREK EVLENDİ 
Eşi Eşe Erdoğan’la severek ve kaçırarak, 1982’de dünya evine giren Yunus Erdoğan, 1985’te ilk boşanma davasını açtı. Annesinin çocukların hatırına evliliğini sürdür demesi üzerine davayı geri çekti. Kızı dünya evine girdikten sonra, 2008’de boşanma kararı aldı. Bu evlilikten bir kızı ve bir oğlu olduğunu belirten Yunus Erdoğan, çocuklarını evlendirdikten sonra boşanma davası açtı. Dava süresince, en büyüğü 17 yaşında 6 torunu oldu.

16 yıldır nafaka verdiğini kaydeden Yunus Erdoğan şöyle söyledi: “Nafaka veriyorum ve maaşımdan kesiliyor. İcradan kesiliyor ve bu yüzden kredi kartı dahi alamıyorum. İcra dosyası görüldüğü için kredi kartım falan yok. Kesilen para 500 TL ve icra işin içine girdiği için 640 TL kesiliyor. Dedim bu icrayı kaldır fakat buna razı olmadı. 

Ben yemek yemeyi severim fakat beslenemiyorum. Boşanmak istediğim eşimi her yerden engelledim. Hiçbir yerden bana ulaşamaz. En son 6 yıl önce torunların sünnetinde görmüştüm. Boşanmak istediğim eşim, bugün istesem yine aynı evde benle hayatını sürdürmek ister. Fakat ben sevmiyorum ve sevgi olmadığı için de evli kalmak gibi bir niyetim yok. Ben adalet arıyorum. Evlenmek helalse, boşanmakta helal. Her ikisinin de hem medeni hem de şerri kanunda yeri var.”

Muhabir: ALİ ARASLI