UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Vatandaşın zar zor emekli olduğunu ve yıllarca pirim ödeyerek sadece eline 10 bin TL geçtiğini kaydeden Mesut Apaydın, emekli olan 3000 vekilin hangi partiden olursa olsun buna ses çıkarmadığını kaydetti. Apaydın, “Alan işine geldiği için sesi çıkmıyor. Yahu sen vekilsin bir kere sor aslın buna müsaade ediyor mu?” dedi.
UĞUR Medya’dan Duru Akyar’ın Arka Pencere isimli programında konuşan Mesut Apaydın, millevekili emekli maaşları için konuştu. Buradaki adaletsizliğe değinen Apaydın, şöyle söyledi:
“Milletvekilliğinin emekli maaşına karşıyım. Vekil görevi sırasında maaş alsın ama emeklilik farklı şey. İnsanlar 25-30 yıl tabakhanede çalışıyor ve emekli olunca 10 bin lira maaş alıyor. Ya da trafik polisi maaşının bir bölümünü ödüyor ve sonra emekli oluyor. Berber, bağ-kur yatırıyor ve emekli oluyor. Belediye başkanları da öyle ben görev süremin sonunda 12 yıllık prim yatırdım. Milletvekili olunca yemin ettiniz ve Ocak’ta 20 bin TL emekli maaş alırken, şubat ayında 100 bin lira alacaksınız diyorlar. İyi de niye ben 80 bin TL fark alıyorum diyen kimse yok. Kardeşim sen 100 bin lira alıyorsan, 80 bin liranın farkını da hazineye yatıracaksın.”

Whatsapp Image 2024 05 05 At 12.18.55 (1)
Milletvekilliği meslek değil, meslek olmayan bir alandan insan nasıl emekli olur?
“Kaldı ki milletvekilliği bir meslek değil ki! İnsan mesleği olmayan bir konudan nasıl emekli olur?” diye soran Apaydın, şöyle deva metti:
“Ben dahil bu millet hakkını helal etmiyor. İlgili platformlarda bunu da dile getiriyorum. Bizim reisin de muhtemelen bundan haberi yok. Prim ödemeden nasıl bunlar emekli maaşı almayı hak ediyor. Milletvekili maaşını alsın, ama emeklilik farklı bir şey. 3000 emekli vekil var ve 10 bin lira emekli alanın 10 katı para alıyor. Yani 3000 kişi 30 bin kişinin emekli maaşını alıyor. Böyle bir şey olmaz, bu yanlış. Ondan sonra niye memlekette yüzler gülmüyor. Gülmez tabi daha işin başında yargı koyucu bunu sağlamıyor.  Bunu kimse sorgulamıyor. Alan işine geldiği için sesi çıkmıyor. Yahu sen vekilsin bir kere sor aslın buna müsaade ediyor mu? Sadece AK Parti değil, CHP’lisi, MHP’lisi veya başka partilisinin de sesi çıkmıyor. Hemen emekli maaşı bağlanmıyor, eğer emekliyse maaş bağlanıyor. Bu emeklilik konusunu TBMM’nin düzeltmesi lazım.”

Kaynak: HABER MERKEZİ