İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak Belediye Başkan adayı olarak Muhammet Gür’ü ilan etti. İYİ Parti Uşak İl Binası’nda basın toplantısı yapan Meral Akşener, Muhammet Gür’ün 2 seçim üst üste hakkının yendiğini söyledi. 
AKŞENER: MUHAMMET GÜR İSRAFA DUR DİYECEKTİR


Uşak’ın sorunlarını çözeceklerini belirten Akşener, şöyle konuştu:
“Bugün Uşak Belediye Başkan adayımızı ve inşallah belediye başkanı olacak arkadaşımızı açıklamak için geldik.  Her şehirde üzerinde uzlaşılmış isimler üzerinde çalışıyoruz. 2019’da Muhammet Gür Başkanımız çok az bir oyla kaybetmişti. Yine 14 Mayıs’ta yine vekil adayıydı ve 7 bin oyumuz sayılmadı. Bu 2 haksızlığın üzerine, Uşak’ta yaşayan her bir kardeşimizin Muhammet Başkan’a bu defa, tartışmaya gerek kalmayacak bir oy vereceğini düşünüyorum. Çalmayacak ve çaldırmayacak biri olan Muhammet Gür’ü belediye başkanı seçeceklerine inanıyorum. İYİ Belediyeciliğin ne olduğunu ve nasıl olacağını aktaracağını ve israfa hayır diyerek tasarruf üzerinden, gençlerin nasıl mutlu edileceğini biliyorum.”


UŞAK HAVALİMANI OYUNCAK GİBİ SÜREKLİ AÇILIP KAPANIYOR
Uşak Havalimanı’nın her seçim önü açıldığını belirten Akşener, şöyle devam etti:
“Her bir seçim öncesinde oyuncak gibi Uşak Havalimanı açılıyor ve kapanıyor. Belediye Başkanımız bu konuyu gündeme getirecek ve biz bu sorunu çözeceğiz. Çok güzel okullar vardı ve her birini asıp kesmişsiniz. Yıkmışsınız ve dökmüşsünüz. Halbuki burası bir tarihti. Havaalanı vardı ve burası gerçekten çalışıyor olsa, buna göre bir geliş gidiş olur. Buraya para girer.”
Uşakspor’a değinen Akşener, şöyle konuştu: 
“Uşakspor’u da şirket edip satmışlar ve Muhammet Gür seçildiğinde Uşakspor yeniden Uşakspor olacak. Sanayinin çok sorunları var ve hastane konusu var. Hastane üniversiteye devredildi ve doktor yok dediler. Bunların belediye eliyle çözülenler çözülecek. Belediye eliyle çözülemeyenler de 2028’de iktidarımızda çözeceğiz.”
Öte yandan Akşener, ülke gündemiyle ilgili de açıklamalar yaptı. Toplantıda İl Başkanı Ayşegül Obalı, Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür ve genel başkan yardımcıları da yer aldı. 
ZÜLAL KARADEDELİ

FOTOĞRAF: AA

-UŞAK HABER

Editör: Duygu Bekmezci