Burada konuşan Yalım Uşak için öncelikli yapılması gereken projeleri sıralarken şu an atıl durumda olan Belkaya Su Fabrikasını yeniden işler hale getireceklerini söyledi.

Bir süre önce Kütahya’nın Gediz İlçesi Belediye Başkanı ile polemik konusu olan Tarhana festivali hakkında da konuşan Yalım, düzenleyecekleri festivalde 10 tonluk kazanda tarhana pişirerek Guinness rekorlar kitabına gireceklerini iddia etti.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Dikilitaş Mahallesi’nde hizmet veren esnaf ve vatandaşlar ile kahvaltı programında bir araya geldi. Hayata geçirecekleri projeler hakkında detaylara yer veren Başkan Yalım; vatandaşların her türlü ihtiyacını çözeceklerini ve bu yönde çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

BİRİM MÜDÜRLERİNE GEREKLİ TALİMATLARI VERDİ

Program sırasında tüm vatandaşları dinleyen ve şehrin sorunlarına tek tek çözüm bulacaklarını iddia eden Başkan Yalım çözüm odaklı çalıştıklarını belirterek vatandaşların ihtiyacına yönelik projelerin en kısa zamanda karşılanacağının müjdesini verdi. Projelerin çalışmalarını yürütecek ilgili birim müdürlerine gereken talimatları verdiğini ve gerekli kurumlarla irtibat halinde olduğunu belirten Yalım; “Vatandaşlarımızın birçok konuda bugüne kadar görmezden gelinen ihtiyaçları olduğunu biliyorum. Hiç merak etmesinler çalışmalarımız tamamlandığında halkımız için faydalı olacak birçok projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 11.31.15

BELKAYA SU FABRİKASI YENİDEN AÇILACAK

Ege Bölgesi ve Uşak’ın uzun yıllar şişelenmiş içme suyu ihtiyacını karşılayan Belkaya Su Fabrikası’nı yeniden kentte kazandıracaklarını müjdesini  Başkan Yalım, vatandaşların içme suyu ihtiyacını karşılamak adına gerekli yatırımlarda bulunduklarını ifade etti.

10 TONLUK DEV KAZAN TARHANA FESTİVALİNDE REKOR KIRACAK

Ardından 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Tarhana Festivali’ne değinen Başkan Yalım, 10 tonluk dev bir kazanla tarhana kaynatacaklarını ve bu sayede Guinness rekorlar kitabına gireceklerini ifade etti.

TIR VE KAMYONLAR 3 BÖLGEDE TOPLANACAK

Vatandaşlar için merak konusu olan tır ve kamyon otopark projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Yalım, şehrin içerisindeki tır ve kamyonları üç bölgede toparlayarak, en fazla iki sene içerisinde vatandaşları ve bölgeyi “park alanı” anlamında rahatlatacağını vurguladı.

Birden fazla konuya yer verilen programda aynı zamanda kontrolsüz açılan zincir marketler, mülteci sorunu, üniversite yolu civarında oluşan koku ve Organize Sanayi Bölgesi kavşağındaki sorunlar gibi halkın genel problemleri hakkında vatandaşlardan gelen talepleri dinleyen Başkan Yalım, çözüm önerileri hakkında gerekli notlarını alarak programı sonlandırdı.

KAYNAK : UŞAK BELEDİYESİ

Editör: Zülal Karadedeli