Beyhan Budak’ın Atatürk Kültür Merkezi’ndeki programında salon hınca hınç doldu. Programda yer yetmeyince, konukların bir bölümü sahneye bağdaş kurup oturdu. Bir kısmı da fuaye alanındaki dev ekrandan Beyhan Budak’ı takip etti.
Uzman Klinik Psikolog Beyhan Budak, “Zor zamanlarda Güçlü Olmak” söyleşinde hayata dair konuştu. Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Ethem Sevil’in katıldığı program imza etkinliğiyle sona erdi.

WhatsApp Image 2023-11-11 at 15.19.00

Meğer ne kadar çok zor zamanlardan geçen insan varmış!

“Zor zamanlarda güçlü olmak” konulu söyleşiye katılımdaki yoğunluk Beyhan Budak’ın popülerliğinden kaynaklandı. Fakat bu kadar çok katılımın olması ve Budak’ın videolarının milyonlarca izlenmesi de dikkat çeken bir nokta. Bu durum, “Meğer çevremizde ne kadar zor zamanlardan geçen insan varmış” cümlesini kurmaya yol açıyor. Beyhan Budak’ın başarısı ve popülaritesinden öte, artık önüne gelen psikolojik danışman ve yaşam koçu oluyor.

WhatsApp Image 2023-11-11 at 15.19.00 (1)

Uşak’ta her köşe başına mantar gibi klinik açılıyor

Öte yandan Uşak’ta ve diğer illerde psikologlar yaygınlaşıyor. Sadece Uşak’ta 60 psikoloji kliniği bulunuyor. Bunlar aynı zamanda yaşam koçu olarak da hizmet veriyorlar. 25 yıl önce psikoloğa gitmenin değişik bir şekilde yorumlandığı toplumda, artık bu çok sıradan bir durum oldu. Sosyal medyanın yaygınlaşması ve bireylerin beğenilme kaygısının artması da bunun sebepleri arasında. İşin bir diğer boyutu da psikoloji alanının da bir sektöre dönüşmesidir. Edindiğimiz bilgilere göre terapi ücretleri de uzmandan uzmana değişkenlik gösteriyor. 150 TL ile 3000 TL arasında seans ücretleri bulunuyor.

HABER / ZÜLAL KARADEDELİ